Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bogdanpower

CIM - Objawy a jeśli uszkodzony gdzie regenerować?

Recommended Posts

Witam. :)

Od kupna nie działały przyciski na kierownicy, jednak czasem się zdarzyło że działały ale tylko jakiś rok temu, tempomat szfankował więc rozebrałem CIMa żeby wyczyścić styki i przesmarować kontaktem o dziwo jak miernikiem sprawdziałem to powinien działać jednak czasem się nie wiadomo skąd wyłączał. Rozkalibrował się czujnik skrętu poza nie odbijaniem kierunkowskazów i kontrolką esp reszta była okej, wspomaganie działało, aż od dwóch miesięcy zaczęło przerywać aż od 2 tygodni w ogóle nie działało, aż w końcu podczas jazdy opadły wskazówki i samochód nie reagował na kręcenie kluczykiem. Pomaga zdjęcie klemy, jak podłączyłem opcoma to się zdziwiłem już kiedyś nie chciał się z modułami innymi łączyć i wczytywać kodów błędów. Aż raz się udało to powczytywało dużo błędów o braku komunikacji CAN o sygnałach poza zakresem po prostu momentalnie jakby nie było kontaktu z czujnikami kół od abs nawet z czujnikiem temperatury z żyroskopem itd. a później po skasowaniu znowu się nie mógł opcom połączyć nawet chyba nie wykasował wszystkiego. Zauważyłem że odpala kiedy wskazówka od baku się unosi. Do tego jakieś z immobiliserem z kodami bezpieczeństwa błędy. Czy to są objawy uszkodzonego CIM? Jeśli tak to czy opłaca się regenerować CIM EB ponoć nie jest taki zły. Jeśli macie to proszę o jakiś kontakt do kogoś kto je regeneruje. Da się może z CIMU ściągnąć pin bo takowego nie posiadam a pewnie będzie potrzebny do logowania wsystkiego i konfiguracji. Jestem z Rzeszowa Signum 2.2 DTI 2004r

Niekoniecznie to co opisujesz to problem z CIM.

Zacznij od zdobycia kodu security do auta.Z CIMa też można go wyciągnąć ale łatwiej po złączu obd2 z silnika.

Usterki które opisałeś wskazują na problem na magistrali HS-CAN.Sprawdź dokładnie wtyczkę od Modułu ABS.Tamtedy idzie magistrala CAN do wspomagania i silnika.

Czasami te objawy wskazują na uszkodzony sterownik od wspomagania.

Faktycznie odpiąłem pompę i wszystko działa odpala itd. Kupiłem nową używkę, ale nie chce działać coś czytałem że się instalacja zmieniała mam wtyczkę z trzema przewodami i tą zasilającą. Op-com w ogóle się nie łączy z tą używką sprzedający uważa za sprawną auto teraz działa normalnie zegary nie opadają ale nie ma wspomagania. Może po nr z pompy da się dojść czy to na tą czy nową instalację?

Edit:

Po czym dobierać pompę?

Edited by Bogdanpower
dodatkowe pytanie