Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
marcin6356

Trzyma nierówne obroty, potem gaśnie

Recommended Posts

Witam wszystkich ;-)

Niedawno kupiłem Vectrę B. Przy kupnie sczytałem kody błędów, wyszło że sonda lambda padnięta i drugi błąd związany z kontrolką ( podejrzewam ze chodzi o przekaźnik zamontowany przez gazowników, gdyż po przełączeniu na gaz check engine gasł). Trochę wachały się wolne obroty, raz na jakiś czas lubił zgasnąć ale to nie było na tyle często żeby mi sprawiało problem.

Sielanka minęła wczoraj - jadąc przez miasto kilka razy w przeciągu 5 minut dosłownie auto mi zgasło, a przy wjeździe do galerii usłyszałem huk... nie pytajcie czy spod maski czy z wydechu, sam nwm...

Auto zgasło, ale nwm czy bezpośrednio po wybuchu czy chwilę później. W każdym bądź razie zanim udało mi się zaparkować to zgasł mi jeszcze ze 4 razy...

Dzisiaj w nadziei, że pojawi się nowy błąd poszedłem zczytać kody-no ale dalej takie same. Nic nowego. Ogólnie sprawa wygląda tak, że po odpaleniu na benzynie auto trzyma nierówne obroty, w okolicach 700-900. Po przegazowaniu, albo zgaśnie albo spadnie i ma znów nierówne obroty, ewentualnie na nierównych obrotach jałowych spada do 500, 400, a po chwili jakieś 100-200 i zaraz gaśnie. Gaz jest na 95 % pierwszej generacji, z kontrolką/sterownikiem Bingo. Strzał ( wybuch ) o którym pisałem wcześniej najprawdopodobniej był podczas jazdy na gazie.

No i jak już odpalę na tej benie, to gdy włączę centralkę gazu (a ona samoczynnie powyżej 2500 obr. przełącza na gaz) to po przegazowaniu auto z automatu gaśnie, nawet nie próbuje załapać tego gazu.

Jeśli możecie, spróbujcie podać przyczynę tego wszystkiego... Bo autko bardzo by mi się przydało, ale na chodzie ;-)

PS. Myślałem o zresetowaniu poprzez odłączenie akumulatora, tylko pytanie czy to dobry pomysł gdy wyskakuje błąd lambdy...

Edited by marcin6356