Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Olek21

Silnik stracił moc 1.6 16v x16xel

Recommended Posts

Witam. Silnik w mojej viki stracił moc z dnia na dzień. Rozpędza się jak parowóz, gdy dodam gazu nie dusi się tylko powoli rozpędza... Na benzynie i na lpg to samo. Na piątce nie przekracza setki... Wymieniona cewka, przewody ngk, wymienione w tamtym roku, odłączyłem sondę lambda i wtyczkę przepływomierza powietrza, nadal to samo... Nie sprawdzałem tylko świec bo na chwilę obecną nie mam klucza, jedyny błąd jaki się pojawił to mieszanka za uboga lub za bogata, w czasie jazdy trochę wali paliwem i lpgiem. Auto pali od strzała wszystkie płyny w porządku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Mam bardzo podobny problem. Z tym że nie występuje to cały czas. Nie raz jedzie normalnie a nie raz ma słabą moc. Pracuje jakby na 3 cylindry. Tak samo na gazie jak i benzynie. W porównaniu do ciebie nie wymieniłem tylko cewki. Nie czuję smrodu żadnego z paliw. Nie dawno wymienione wtryski gazowe bo na gazie miał jeszcze mniej mocy i szarpał. 

Panowie znalazłem winnego całego zamieszania, otóż po odlaczeniu wtyczki zaworu egr autko śmiga jak ta lala, teraz pytanie czy wystarczy go wyczyścić czy można jeździć z odłączonym? Silnik x16xel. Pozdrawiam.

Dziś podłączyłem pod komputer, błędy: mieszanka za uboga lub za bogata, błąd zaworu recyrkulacji spalin-uszkodzony, bo odołączyłem wtyczkę. Mechanik nie wie co może być.. Aha i po dodaniu gazu do końca na benzynie trochę strzela w tłumik. Po odpaleniu na drugi dzień normalnie wchodzi na obroty na zimnym, na ciepłym ledwo co rusza...

Problemem był padnięty katalizator. Usterka usunięta auto odzyskało moc. Temat do zamknięcia.