Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Olek21

Silnik stracił moc 1.6 16v x16xel

Polecane posty

Witam. Silnik w mojej viki stracił moc z dnia na dzień. Rozpędza się jak parowóz, gdy dodam gazu nie dusi się tylko powoli rozpędza... Na benzynie i na lpg to samo. Na piątce nie przekracza setki... Wymieniona cewka, przewody ngk, wymienione w tamtym roku, odłączyłem sondę lambda i wtyczkę przepływomierza powietrza, nadal to samo... Nie sprawdzałem tylko świec bo na chwilę obecną nie mam klucza, jedyny błąd jaki się pojawił to mieszanka za uboga lub za bogata, w czasie jazdy trochę wali paliwem i lpgiem. Auto pali od strzała wszystkie płyny w porządku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Mam bardzo podobny problem. Z tym że nie występuje to cały czas. Nie raz jedzie normalnie a nie raz ma słabą moc. Pracuje jakby na 3 cylindry. Tak samo na gazie jak i benzynie. W porównaniu do ciebie nie wymieniłem tylko cewki. Nie czuję smrodu żadnego z paliw. Nie dawno wymienione wtryski gazowe bo na gazie miał jeszcze mniej mocy i szarpał. 

Panowie znalazłem winnego całego zamieszania, otóż po odlaczeniu wtyczki zaworu egr autko śmiga jak ta lala, teraz pytanie czy wystarczy go wyczyścić czy można jeździć z odłączonym? Silnik x16xel. Pozdrawiam.

Dziś podłączyłem pod komputer, błędy: mieszanka za uboga lub za bogata, błąd zaworu recyrkulacji spalin-uszkodzony, bo odołączyłem wtyczkę. Mechanik nie wie co może być.. Aha i po dodaniu gazu do końca na benzynie trochę strzela w tłumik. Po odpaleniu na drugi dzień normalnie wchodzi na obroty na zimnym, na ciepłym ledwo co rusza...

Problemem był padnięty katalizator. Usterka usunięta auto odzyskało moc. Temat do zamknięcia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.