Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Konrad13669

Nierówna praca silnika i wysokie spalanie Z19DTH

Recommended Posts

Witam 

Jestem tu nowy więc za jakieś błędy przepraszam . Mianowicie problem powstał jakiś czas temu, po odpaleniu ciepłego silnika zaczęło trząść silnikiem. Po ponownym odpaleniu objawy ustały po tym został wlany środek do czyszczenia paliwa i dłuższy czas był spokój. Po jakimś miesiącu objaw powrócił więc zgasiłem odpaliłem i był spokój też jakiś czas. Dzisiaj gdy odpaliłem raz tak szarpnęło i gdy zacząłem jechać spalanie przy 80km/h na prostej drodze gdzie zawsze pokazywało 5,5l/100km  dzisiaj aż 12l/100km więc zatrzymałem sie zobaczyć co jest okazało się że objaw wrócił po zgaszeniu chwile było spokój przez jakieś 1 km i dalej to samo przy mocniejszym wciśnięciu gazu strasznie dymił na niebiesko. I pytanie co może być przyczyną tego??? dodam że auto ma przebieg 250 tyś km i skrzynie automatyczną. Może mieliście podobny problem i jakoś pomożecie z góry dziękuje :) 

A jest DPF?

Może co chwile chce się wypalać.Tu gdzieś jest podobny temat

Obserwuj spalanie na postoju, jak jest 3-5 l  to zaczął się proces wypalania.

Nie gaś auta, tylko na trasę i  ok 2500 obr. 10-15 min i powinien się wypalić.

Poczytaj tamaty o DPF.

Pewnie masz tak zapchany, że spaliny nie mają pełnego ujścia i dlatego go dusi.

A oleju ci nie przybyło?

Edited by blaszka

Masz op-coma lub dostęp do niego? Możesz sprawdzić poziom nasycenia DPF jeśli nie to tak jak koledzy napisali w trasę i wypalić DPF. Druga sprawa to możliwe wtyczki na wtryskach ale w pierwszej kolejności wypalić DPF.

Mam  komputer  wiec potem popatrzę i jak coś będę wiedział  to napisz  co i jak sprawa wygląda jeszcze raz dziękuję  za pomoc :)

No to tak stan obciążenia filtra cząstek stałych jest 26% ale w kolejnych parametrach systemu jest napisane czujnik temperatury spalin - usterka w obwodzie Bank 1 Sonda 2 72*C za bardzo nie wiem co to oznacza czy czujnik jest do wymiany czy co innego jak to sprawdzić ?

Edited by Konrad13669

To w kodach błędów to masz czy gdzie, jakim programem sprawdzałeś? Jak w błędach to podaj kod błędu np. PXXX-XX