Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
talbot

"Auto z kluczem" i brak mocy

Recommended Posts

Witam,

Po 3 latach użytkowania VC silnik benzynowy 1.8 Z18XE odmówił posłuszeństwa. Pewnego razu wracam z pracy, jadę około 40 km/h i nagle zapala się ikonka auta z kluczem, obroty spadają, silnik nie ma mocy, na 1-biegu toczę się do najbliższej zatoczki. Gaszę silnik, czekam około 5 minut, zapalam i... wszystko gra. Ikonka zgasła, wróciłem bez problemu do domu, potem przez kolejne 4 dni jeździłem do pracy bez najmniejszego problemu i nagle... znowu to samo, prędkość około 50 km/h i gwałtowny spadek obrotów, szarpnięcie, ikonka i toczę się 15 km/h. Tylko, że tym razem odczekałem, zapalam i ikonka nie zgasła. Silnik pracuje nierówno, na biegu jałowym około 2 tys. obrotów, słychać, że go trzepie. I moje pytanie - czy ktoś się już spotkał z czymś takim? Warto wymieniać świece, kable ? Akumulator mam bardzo słaby, jednak napięcie przy "wariacji" silnika jest takie jak zwykle - czy jest sens go wymieniać? Na Techa nie podjadę, nie ma mnie kto zaholować w chwili obecnej. 

Dodam, że od samego początku, od zakupu auta mam problem z szarpaniem podczas jazdy na wysokich obrotach po rozgrzaniu silnika (na zimnym jest ok). Słyszałem, że to popularny problem, nazywany "wypadaniem zapłonu" silnik tak jakby "dławi się" - może to kogoś naprowadzi na jakiś trop...

Edited by talbot

Spróbuj odczytać błędy metodą gaz-hamulec. Bez błędów możesz wymieniać wszystko po kolei

Please login or register to see this quote.

Wtedy jedziesz na serwis odczytać błąd i ewentualnie podajesz na forum. Bo z wróżenia z fusów, to słabi tu jesteśmy.

Jeśli szarpie przy ruszaniu na ciepłym silniku to cewka do wymiany. A jeśli traci moc w czasie jazdy to pewnie zawór egr się zacina, odepnij wtyczkę (wtedy kontrolka będzie świecić) przejedz kawałek, i zobacz czy dalej to samo.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jak się okazało po ekspertyzie, wszystkiemu winna jest cewka. Chcę ją wymienić we własnym zakresie. Moje pytanie - czy ktoś orientuje się jakim nasadowym torxem (rozmiar) można odkręcić ją? Potrzebuję zakupić nasadkę a nie wiem jaki to wymiar - może już ktoś to robił? Silnik Z18XE 1.8 16V 90KM.

Zwykłym kluczem też odkręcisz bodajże 10. 

Please login or register to see this quote.

Nie ma takiego silnika Z18xe ma 122KM

Sorki, faktycznie 90KW/122KM pomyliło mi się :) Nasadowy torx 10?

Tzn zwykłym nie torxem też pójdzie? bo komplet zwykłych to mam.

Edited by talbot

Zwykłym nie torxem też odkręcisz tylko trzeba go dobrze założyć.