Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

bolek102

Krzywy wał ?

Polecane posty

Witam serdecznie forumowiczów. Mam problem z silnikiem 2.0 dti Y20DTH. Zaczęło się od tego że rano miałem problem z odpaleniem. Silnik zaskoczył dopiero za 4 razem. Zauważyłem że podczas kręcenia rozrusznikiem nierówno kręcił, jakby miał jakiś opór w jednym miejscu. po odpaleniu pracował normalnie. po pracy (12h) to samo. Wracając do domu nagle zaczął kopcić na siwo i czarno. Praca silnika zrobiła się bardzo nierówna (jakby nie było poduszek pod silnikiem) i strasznie klepał (jakby zawory). Po zgaszeniu silnika już nie odpalił. Znając mechaników w mojej miejscowości(nie wszyscy) i ich podejście do silników diesla postanowiłem zająć się tym sam. O to co zauważyłem:

1; po przełączeniu na luz i wykręceniu świec, obracając wałem nie wyczuwałem żadnego "dodatkowego" oporu,  

2; czarny filtr paliwa (wyczyściłem zbiornik i smok w zbiorniku, mam też nowy filtr oczywiście),

3; wyrobione otwory w ślizgu łańcucha rozrządu że aż walił o głowicę (jest już nowy ślizg),

4; wypalona uszczelka pod głowicą pomiędzy 2 a 3 cylindrem (nowa uszczelka + planowanie głowicy)

Przy okazji wymieniłem uszczelnienia zaworów oraz uszczelnienia wtryskiwaczy.

5; turbina posiada bardzo minimalny luz.

Moje pytanie brzmi: skoro zrobiłem tyle na górze to czy powinienem wymienić przy okazji cały rozrząd?

powinienem wziąć się za dół silnika? panewki, pierścienie...(dodatkowy koszt). A może lepiej było kupić inny silnik?

Jaki przebieg auta? Wywala jakieś błędy?

Witam, Przebieg to 305tyś a błąd P0400. dodam jeszcze że klapki zawirowań były wgięte w stronę zaworów.

P0400 czyli masz problem z podciśnienia do sprawdzenia szczelność przewodów podciśnieniowych,  zaworki sterowania turbiny, klapek wirowych, egru i szczelność samego zaworu egr.

Zmierz sobie ciśnienie oleju oraz sprężania, podejrzewam że remont dołu nie będzie potrzebny 

Wężyki, trójniki wymienione. wymieniony zawór sterowania turbiną (stary się zawieszał) , oraz wymieniona pompa vacum 3mieś temu. Rozumiem żeby sprawdzić ciśnienie oleju i sprężania muszę złożyć silnik?

Tak musi być wszystko poskładane, szkoda że nie zmierzyłeś ciśnień  przed rozbiórką, jeśli nadal masz problem z p0400 jest na forum co i jak trzeba pomierzyć vacumetrem 

O mierzeniu ciśnień muszę się przyznać że w ogóle nie pomyślałem(cóż człowiek uczy się na własnych błędach), a co do pomiarów podciśnienia dowiedziałem się wszystkiego dzięki forum i dzięki temu wiedziałem że jest padnięta pompa(na wyjściu z pompy -0,4). jak na razie to dzięki wielkie, jutro idę składać auto. jak skończę to dam znać co i jak. Pozdro.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...