Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

krystian66

Uszkodzony licznik VC

Recommended Posts

Witam niedawno temu uszkodził mi się licznik VC HB 2006 r nie działał obrotomierz, oraz wyświetlacz przebiegu ciemny (kupiłem inny licznik od VC i wszystko działa jak należy tylko mam zły przebieg czy jest wstanie mi ktoś powiedzieć w którym miejscu jest on zapisany lub wpisać prawidłowy przebieg. Oczywiście plik bin z pamięci 93c66 odczytany. Ze starego licznika niestety nie udało się nic odczytać.

Please login or register to see this quote.

bo z starego licznika nie zabrałeś pamięci, obudowy - z dawcy tylko zabierasz elektronikę (wszystkie są takie same"bez automatu"), wywalasz pamieć i wstawiasz swoja i tyle masz wszystko jak fabryka, teraz bedzie ślad po twoich zabiegach, zrobiłeś drogę na około,nie wiem czy skorygujesz przebieg bez carpassa dawcy.

Edited by Curtis

Czy do starego licznika można się podłączyć op-comem? Jeżeli możesz i widać parametry oraz przebieg, to sam eeprom jest prawdopodobnie sprawny i w takim układzie faktycznie najlepiej go przelutować do nowego licznika i po kłopocie.

Nie chce cofać licznika ponieważ kupiłem vectre 4 miesięcy temu do tego mogę pokazać przebieg który jest zapisany w silniku wiec jest dowód.

Pamięć została przelutowana to była pierwsza czynność i pojawiły się same kreski, a na tym oryginalny jest ok. Wole już nie grzebać ze starym licznikiem i przekładkami części bo jeszcze coś się popsuje w nowym.

Połączenie op-comem nie próbowałem ale jak kość była przelutowana i nie pomogło to chyba jest coś nie tak.

Edited by krystian66

Rozumiem więc, że przebieg do ustawienia jest większy niż obecnie w liczniku. Podrzuć wsad i ten zrzut ekranu z przebiegiem z silnika.

Nie chce cofać licznika w sensie do sprzedaży chce mieć przebieg jak w poprzednim liczniku ten co kupiłem jest wyższy niż ten co miałem. Gdybym chciał cofnąć to by znaczyło że chce miej niż miałem i niż jest zapisane w silniku. Teraz jestem w pracy około 16 będę w domu to wrzucę dokumentacje.

Podrzucam pliki, nie wiem czemu ale wydaje mi się że w liczniku miałem troche wyższy przebieg ponad 121 tys km. Jest to możliwe ? czy muszą być takie same ?

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by krystian66

przekładka rozmiaru kół bez zmiany indeksu powoduje niewielkie różnice, jest to normalne.