Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

cadron

Vectra c 2.2 - przepływomierz?

Recommended Posts

Witam otóż mam problem z samochodem. Po rozgrzanie silnika przechodzi o w tym awaryjny, traci moc i obroty maksymalnie do 2900 i prędkość 120 km/h. Po podpięciu kompa wyświetlił się błąd przepływomierza więc został wymieniony na nowy z Magneti Marelli. Problem dalej nie ustąpił i dalej błąd przepływomierza. Został wyczyszczony zawór EGR i po jeździe próbnej błąd dalej wyskoczył. Ktoś może się orientuje w którą drogę iść żeby auto odzyskało sprawność?

a druga sprawa, czy to normalne ze auto przy temperaturze +4 na dworze nagrzewa się dopiero po około 12-15 km przejechanej drogi po miescie? (wskazówka lekko podniosi się ponad 80 stopni)

Edited by cadron

Masz vectra C 2.2DTI,125km?

Jeśli tak to przepływomierz tylko z Boscha oryginał A jaki miałeś stary przepływomierz?

Wyczyścić sobie czujnik doładowania niebieski też Boscha jest w przepustnicy.

Sprawdź sobie jeszcze czujnik obrotów,predkosci wału może on też powodować ten błąd.

Nieszczelność w układzie dolotowym.

Tak poza tym pytaj się w odpowiednim dziale bo z tego co zauważyłem to masz Vectra B,ale możesz sobie sprawdzić tak jak pisałem nie zaszkodzi:ok:

więc tak, vectra 125 km, oryginał miałem boscha lecz padł mi totalnie i mogłem jechać 20 km na godzinę, do mechanika nawet bym nie dojechał, wiec kupiłem z sprawnego auta używkę boscha i auto ruszyło ale i tak tryb awaryjny.

Auto u mechanika który robi tylko ople a ten konkretny specjalizuje się w vectrach to nie miałby pojęcia co mu dolega? ;/

Edited by cadron

No to sprawdź czujnik obrotów wału bo komputer pokazuje przepływke A mechanik ja wymienia A tak od siebie nie potrafi bez kompa nic zrobić?

Tak jak pisałem to należy sprawdzić,możesz mieć gdzieś dziurę na węzach od intercoolera aż do turbo.Najczęściej pękają węże grube u góry lewy i prawy.

Odłącz EGR i zobacz jak auto się zachowuje.

Ciśnienie ładowania dobre?

Przepływomierz Boscha,a masz teraz magnetti więc?tutaj też może być problem używany też może przekłamywać.Wogóle to czy ten mechanik od opli sprawdził Ci jakie masz podciśnienia,pompę vacum?

Edited by Aro1977
Zmiana

problem rozwiązany, wężyk dziurawy na zagięciu, to samo miałem w vectrze b, ale nie myślałem ze takiego pecha nie będę miał, tam naprawa mnie kosztowała 3 zł 

Który węzyk od czego?

Czyli podciśnienie uciekało

A temperaturą tak U nas się podnosi czyli długo się nagrzewa można wymienić termostat Ale Viki C tak mają

Dzięki za odpowiedź:mysli:

weekend po prostu i praca, samochód dopiero w poniedziałek odbiorę i będę wiedział co i jak i gdzie