Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Marfo

Wymiana chłodnicy - jaką wybrać?

Recommended Posts

Witam,

Dopadła mnie wymiana mojej cieknącej chłodnicy wody, do wyboru mam dwie firmy LORO (niby polska produkcja, nie odbiegająca jakością) za 230zł, lub NRF za 350zł. Wiadomo NRF znana firma i jakość powinna być dobra, natomiast chciałbym zapytać czy macie jakieś doświadczenie w tej kwestii? Warto dopłacić te 120zł za NRF czy brać LORO i też będzie dobrze. Dodam że chłodnica w części aluminiowej jest szczelna, cieknie z łaczenia plastiku z aluminium, szczególnie gdy w nocy temp spadnie na minusy to potrafi 100-200ml uciec przez noc. Próbował ktoś już coś takiego uszczelniać?

Druga sprawa termostat, do wyboru mam Maxgear, Magneti Marelli, Behr, Wahler, Vernet. Zdecydowałem się na Verneta za 120zł bo Behra miałem i padł, Wahler miałem i też padł. Czy polecacie jednak coś innego?

Ostatnia rzecz, płyn chłodniczy. Czytałem wątek i widzę że polecany jest GM, teraz na dolewki mam Borygo Nowy (ten różowy na -37 i na bazie glikolu, niby na 5 lat i 100000km "gwarancje" dają) warto ten GM brać czy tylko efekt placebo? Tu akurat groszowe sprawy, ale musiałbym to z Alledrogo zamawiać.

Edited by Marfo

Nissens ma lepszą markę, widziałem za 310.

Please login or register to see this link.

Wzięta z NRF, nissen ma dziwne wymiary chłodnicy rdzeń ma 26mm natomiast cała reszta chłodnic ma 34mm. Termostat z Verneta.

Please login or register to see this quote.

Bo na złego nissensa patrzyłeś.

Zobacz tego z linku - ma dobre wymiary.