Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

coderiese

spasowanie maski

Recommended Posts

w sumie zaden to problem ale ...ciekaw jest OCB

Otóż... moja VC jest na pewno bezstłuczkowa - oryginalny lakier na masce, blotnikach, profilach wewn , brak sladów odkręcania maski, blotników, brak sladów lakierowanie pędzelkiem itp sztuczek.

Ale ... od poczatku zastanawia mnie to że maska nieco odstaje od błotników.

Wiem że mozna to ustawić wkręcając rygiel ale... do pewnego momentu. Poniżej juz jest niemal na styk ze zderzakiem

to jest kwestia ustawienia maski czy jescze czegoś innego?

srednio mi to przeszkadza ale lubię wiedzieć o co chodzi :)

20170215_141830%20Kopiowanie_zps3qkwlvnm

z tego co widzę to wiele egz VC tak ma. Ale są takie w ktorych to schodzi poniżej linii błotników.

Gdyby auto mial bum to bym zrozumiał ale wszystko wskazuje ze nie miało i dlatego mnie to zastanawia.

Czyzby to dokładność spasowania łopla ?

Edited by coderiese

A na odbojnikach maski nie zejdziesz w dół ?

Mam dokładnie tak samo, bardzo podobnie odstaje..
Tylko moja jest z 03.2002 :P

Please login or register to see this quote.

odboje wkręcone maksymalnie w dół

rygiel skręcony tyle żeby maska nie waliła w zderzak

do tego jest nierówna szpara miedzy maską a zderxzakiem (po lewej miejsza, po prawej większa), tak samo szpara między lewą lampą i maska jest mniejsza niż między prawą lampą a maską:

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i798.photobucket.com/albums/yy266/coderiese/20170318_104119_zpsvfcjuq8s.jpg&key=3f5d0b452650267053248580e659bf43c1000d325c1807f8b552d0b78a03fc30" class="ipsImage" alt="20170318_104119_zpsvfcjuq8s.jpg" />

czy jest mozliwe zeby to byla kwestia regulacji?

Jak wspomniałem, miernik pokazuje prawidłowe wartości, maska nie nosi śladów odkręcana itp

Tak to mozliwe. Wystarczy raz zciagnac zderzak w VC i juz jest klopot z ponownym jego prawidlowym ustawieniem.

Tyle ze zdarzak lezy równo. Dla absolutnej pewnosci wymienilem na nowe boczne slizgi i górny. Oraz oryginalną belkę. To wygląda jakby krzywo byla zamontowana maska - i to fabrycznie. Pytanie czy to mozliwe zeby fabryka dala tak ciała.

Edited by coderiese

Mysle ze fabryka zrobila rowno a do zrobienia wiekszych szpar nierownosci przyczynily sie polskie drogi. 

odwiedziłem blacharza a jego magiczne łapy sprawiły że jest równo :)

Witam, chciałem założyć nowy temat ale widzę, że już jakiś jest ;). Mam problem, a dokładniej moje autko, Signum przed liftem. Moja maska jest źle spasowana tzn. jak patrzę na auto to jest lekko przesunięta w lewo. Szczelina między lewym reflekotorem a maską wynosi 1cm a miedzy prawym a maską już prawie nie ma żadnej szczeliny. Gdyby maska była lekko przesunięta to by było idealnie. Moje pytanie brzmi, czy w Vectrze/Signumie przed liftem jest jakaś możliwość regulacji maski w prawo/lewo? Czy może jakiś blacharz dałby radę ją ustawić? :unsure: 

jest możliwość, oczywiście.

Pisze o tym Etzold

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i798.photobucket.com/albums/yy266/coderiese/Schowek01_zpsbwk0o9ck.jpg&key=dfe22c2de401217bf14a6d0add13188a27042296d0993bea49c840fb7027e30b" class="ipsImage" alt="Schowek01_zpsbwk0o9ck.jpg" />