Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Qbik

Niefabryczne radio - problem

Recommended Posts

Witam

Niestety nie znalazłem tematu na forum dotyczącego mojego radia, ale może znajdzie się tutaj ktoś, kto może miał do czynienia z takim sprzętem. Dodam, że średnio znam się na montażu car audio co oczywiście bardzo utrudnia mi rozwiązanie problemu :( 

Zakupiłem moję Vectre z zamontowanym już radiem Berling TS-8490G. Niestety od samego początku mam problem z wyszukiwaniem stacji radiowych.
W Warszawie łapie mi mnóstwo stacji, jednak jak wyjeżdżam z miasta pojawiają sie pierwsze zakłócenia. Jakieś 30 km do centrum prawie nic nie odbieram.
Po wyjęciu radia jest jakiś niepodłączony niebieski przewód opisany jako 12v (ten po lewej na fotce), może tu jest problem? 

Druga sprawa, to nie mogę na GIDzie zmienić godziny, wejść w ustawienia. Po wybraniu odpowiedniej do tego celu funkcji w radiu nic się nie dzieje. 
Sterowanie z kierownicy działa bez problemu. Na YT jest film z innym modelem Berlinga i tam wszystko działa prawidłowo.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z Berlingiem? Czy poza wyświetlaniem spalania powinna być możliwość sterowania pozostałymi ustawienia ? 

Please login or register to see this attachment.

Podeślesz mi więcej fotek na maila?

Poszło.

A na radiu nie masz opisu od czego podłączone są przewody na danym miejscu we wtyczce ?

Tylko tyle mam

Please login or register to see this attachment.

Jeszcze coś takiego znalazłem.Tak to wygląda z tyłu.

Please login or register to see this image.

/monthly_2017_02/9(3).jpg.e768bb83cf8ae3c5835afcba93611da9.jpg" alt="9(3).jpg.e768bb83cf8ae3c5835afcba93611da9.jpg" />

Niebieski "remonte" +12V do anteny lub wzbudzania wzmacniacza, prawdopodobnie radio nie jest wpiete w szyne CAN dlatego nie obsluguje BC.

Please login or register to see this quote.

Dzięki za odpowiedź, chyba muszę to 12v podpiąć do tego niebieskiego kabelka i zobaczyć czy coś się zmieni.

Jak na razie poprawiłem przejściówkę między radiem a anteną i nieznacznie jest lepiej.

Ten moduł CanBus co na zdjęciu jest wpięty ale nadal nic nie działa.

Może polecacie kogoś w Wawie bądź okolicach Mińska Mazowieckiego, Otwocka, kto ogarnia takie tematy i mógłby zerknąć na to swoim fachowym okiem?