Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
TeDeX

Świece do 1.8 125km z LPG

Polecane posty

Cześć, jakie świece polecacie do 1.8 125km? z podtlenkiem gazu? :) sporadycznie występuje u mnie błąd "wykryta przerwa w zapłonie cylindra 4" i " ubogi wydech" -  lecz ten drugi jest praktycznie ze mną od kupna auta i nic poza świecącą kontrolka sie nie działo do czasu wystąpnienia pierwszego błędu, podczas jazdy na niskich obrotach silnik szarpie ale jak juz sie zbierze to idzie normalnie. Po usunięciu błędu szarpania nie ma lecz po przejechaniu 10-15km nastepuje powrót. Szapranie występuje na benzynie jak i lpg. Postanowiłem zacząć od najprostszych rzeczy dlatego myśle o wymianu świec.

Według katalogu NGK do tego silnka z lpg powinna być świeca NGK  1496 co o tym sądzicie?

Każde katalogowe powinny być dobre. Błąd jest zapewne od instalacji a nie od świec.

Od instalacji gazowej? Owszem ten drugi błąd czyli "ubogi wydech" może być od LPG, lecz błąd o przerwie zapłonu w 4 cylindrze wydaje mi się że jest od instalacji ale zapłonowej. Dziś po skasowaniu błędów i przejechaniu 20km błąd powrócił i silnik zaczął pracować na 3 cylindry po minucie znów zaczął chodzić normalnie. Świece wykręciłem i wszystkie są oryginalne GM dwu elektrodowe. Wydają się być trochę nadpalone, ale czy to ich wina? Czy prędzej cewki?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Ubogi wydech to uboga mieszanka, a to może powodować wypadanie zapłonu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

No tak, ale ten błąd był od czasu kupna auta, i pojawiał się tylko na gazie i prócz świecącego checku nic się nie działo. 

A teraz problem złego dawkowania mógł się pogłębić, świece są bardziej zużyte i już coś się nie dzieje.

Tylko co z takim fantem zrobić? bo wypadanie zapłonu występuje na PB jak i LPG.

Podmień od kogoś DIS

Wymieniłem dziś swiece na Denso K20TT - take dobrali mi w sklepie. Zrobiłem z 20km, z czego 10 km na PB i żadnych szarpnięć czy błędów. Na LPG auto szarpneło z 3 razy i wyskoczyl błąd ubogi wydech. Póki co będę jeździł na samej benzynie i obserwował sytuacje, i jeżeli się powtórzy to spróbuję podmienić cewke. A w między czasie pojadę na regulacje gazu, bo mam rozmieć ze błąd "ubogi wydech" nie jest normalnym zjawiskiem nawet z instalacją lpg? Sporo osób mówi ze jak jest gaz to i ECU wariuje przez co wyskakują takie błędy.

Jak jest pilna instalacja to błędy jak najbardziej wyskakują. Po to zakłada się sekwencję żeby samochód jechał bez problemów. Jaką masz instalację? Jeśli masz chęci to lepiej będzie ci kupić kabel i ogarnąć samemu bo trafić na dobrego gazownia nie jest łatwo

Sekwencja że sterownikiem Stag 200 gofast;) Według dokumentów instalacja założona była półtora roku temu a ja samochód mam od niecalego roku i nic nie było przy tym robione. Chętnie samemu mógłbym spróbować ustawić ale czy kompletny lajk da radę?:)  Muszę zagłębić się w temacie o kablach i samej kalibracji :) Jeżeli mógłbyś doradzić jaki w jaki kabel się zaopatrzyć to będzie miło;)

Poszukaj na allegro. Ja kupiłem kabelek za 45zł 5 czy 6 lat temu i działa. Jeśli chcesz dokładnej instrukcji strojenia to masz poradnik od podstaw na lpg-forum

Witam ponownie, prawie cały tydzień jeździłem bez problemu i wczoraj problem powrócił. Szarpanie na niskich obrotach najczęściej podczas ruszania w zakresie 1-2k rpm, jedno szarpnięcie i tyle - niby nic szczególnego ale denerwuje jak cholera. Cały czas jeżdżę na benzynie bo jeszcze nie mialem kiedy jechac wyregulować lpg. Dziś sprawdziłem świece i nie są zabrudzone czy zaolejone. Op com nie wskazuje żadnych błędów. W op comie wybrałem test cewek zapłonowych i na każdej jest iskra - nie ucieka na boki czy coś. Z cewki sciągnałem te gumy i zauważyłem pęknięcia(niżej foto) czy to moze być przez to? Aaa i w parametrach zauważyłem skoki napięcia na sondzie lambda na wolnych obrotach skacze od 78mV do 780 mV czy to normalne?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

//edit: dodam ze takie pękniecie na cewce występuje na 1 i 4 cylindrze, i wydaje mi się ze problem z szarpaniem występuje tylko na rozgrzanym silniku.

Edytowano przez TeDeX

Z tego co wiem to same te gumy mozna dokupić moze listwa DIS jest dobra...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.