Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
improve

Zawieszenie/sprezyny problem

Recommended Posts

Witam

Zwracam sie do was z problemem ktory spotkal mnie po wymianie sprezyn x2 z tyłu. Jestem wlascicielem Viki 2006r 1.6 8V ecotec benzynka w sedanie, mialem jedna peknieta sprezyne wiec postanowilem problem zalatwic odrazu, w warsztacie wymienili mi tylne 2 sprezyny lecz byly one 15mm wyzsze i sztywniejsze prawdopodbnie od viki kombi, powiedzieli mi ze auto stoi wyzej ale powinno siasc, roznica byla dosc duza, pojezdzilem tydzien czasu lecz bez zmian, auto prowadzilo sie sztywno i 0 komfortu, wrocilem do nich wyslali moje stare do wgladu i przyszly "niby" takie same, mialo byc okej, lecz gdy odebralem auto roznica jest taka sama, powiedzieli mi zebym wrzucil do bagaznka z 80 kg i pojezdzil z tydzien czash to powinny siasc...

Stad moje pytanie do was, czy ktos mial takie same problemy przy wymianie sprezyn bo slyszalem ze w zwiazku z taka roznica moga wiazac sie kolejne nie chciane problemy, ponizej wysylam zdjecie do wgladu.

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://images83.fotosik.pl/357/6e54390116a20d21med.jpg&key=c13e0bddc84595c286eeb01b368ad5322a578d8a089a25fc55b1315c24a671ce" />

Źle dobrane sprężyny. Nigdy nie siądzie o 15mm. Podaj VIN i numer/producenta  sprężyn które założyli. Bez tego trudno orzec.

Siemka, nie napisalem wczesniej bo nie mialem neta, moj vin: W0L0ZCF6971006585

Numeru nie widzialem producent z tego co pamietam to K-Flex

To się dowiedz jaki konkretnie jaki model Kayaby Ci wstawili. Koniecznie !

Z katalogu są dwie opcje.

RX6222 Dł. : 256 mm, stała średnica (E)

RJ6222 Dł. 317,5 mm, zmienna średnica (MB).

Siemka, odnawiam, dzwonilem wczoraj do warsztatu, i powiedzieli mi ze nie moga dobrac prawidlowych sprezyn bo co wysylaja do wgladu stare i przysylaja "niby" prawidlowe i tak jest roznica, wiec zaproponowali ze pojada do kowala i wykłują mi takie same co miałem wczesniej z takimi samymi parametrami, co wy o tym myslicie? 

Pozdrawiam!

Zapytaj ich proszę, czy do tego kowala pojadą też jak będę chciał zakuć silnik...

Tak na poważnie. Sprężyn nie trzeba wykuwać. Można na pewno kupić. Dobry sprzedawce bez problemu Ci takie dobierze. Ja się na sprężynach w ogóle nie znam, a kupiłem takie, które pasowały idealnie, bo zostały dobrze dobrane. Jak nikogo nie masz sprawdzonego, to spróbuj zapytać użytkownika

Please login or register to see this link.

Oprócz tego, masz tu na forum jebutny temat o sprężynach nawet ze zdjęciami, co ludzie wrzucają jak ich auta wyglądają na różnych sprężynach. To tak jakbyś jednak chciał się sam zainteresować.

Edited by Klosiu

Jak nie potrafią wykonać usługi to niech Ci oddadzą pieniądze, poczytaj jakie potrzebujesz i sam kup, lub jedź do innego warsztatu, może będą umieli znaleźć odpowiednią część

Sytuacja wygladala tak, wysłali moje stare sprezyny do producenta na wgląd bo poprzednio zamowili inne i byla roznica identyczna jak na zdjeciu, tak jak napisalem wyzej, producent rzekomo wyslal identyczne sprezyny jak moje stare, i co sie okazalo sprezyny przyszly "takie same" a jednak inne, roznica taka jak na zdjeciu i nikt nie wie dlaczego, wszystko sie niby zgadza itp. a dalej jest inaczej, wiec teraz oni chca zrobic taki myk z kowalem i wykłuć sprezyny, stad moje pytanie było.