Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

matcho

Czujnik temperatury

Recommended Posts

Witam,

Mam Vectrę C silnik 1.8 - ZE18XER z 2007 r. Szaleje ni wskazanie temperatury. Wczoraj w czasie jazdy nagle podskoczyło do 110 stopni. Aczokolwiek przewody od silnika do chłodnicy były zimne. Dziś rano kiedy chciałem odpalić auto po nocy na dworze wskazanie temperatury po przekręceniu kluczyka to także maksymalna temperatura. Diagnoza - czujnik? Czy to ten czujnik temperatury przy termostacie? Czy jakiś jeszcze? (podobno są dwa).

Pozdrawiam

Sprawdź w ukrytym menu czy odczyt jest taki sam

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Na komputerze w trybie testmode "Sens: -6,5". Na dworze jest minus 7 stopni. Pytanie - temperaturę z jakiego czujnika widzę w komputerze? Tego z termostatu, czy tego w chłodnicy? Wskazówka temperatury cały czas 110 stopni, kontrolka miga.

To temperatura zewnętrzna. Szukaj coolant temp.

Auto nie odpalało rano - wyjąłem czujnik koło termostatu, ten na wsuwkę. Problem zniknął. Wymienię i ten czujnik od temperatury i cały termostat z czujnikiem profilaktycznie.

Pomóżcie VC 2008 z18xer 140km

Pojawił się błąd 'czujnik temperatury chłodziwa' [auto z kluczykiem], zmieniłem u mechanika czujnik za termostatem (ten na wsuwkę), błąd skasowaliśmy ale w krótkim czasie znowu wrócił, zmieniłem czujnik temperatury na chłodnicy, błąd nie zniknął czyli jak dobrze rozumiem błąd jest nadal aktywny. Co ciekawe został czujnik zintegrowany na termostacie (jest wtopiony w obudowę), termostat zmieniałem dokładnie rok temu i nie kupiłem taniego (Pierburg'a, czyli dokładnie taki sam jak GM wkłada fabrycznie) błąd świeci dalej, na próbę podłączyłem w miejsce czujnika na termostacie czujnik z chłodnicy (pasuje wtyczka) ale błąd nadal świecił.

Pozostaje mi teraz pomierzenie prądu który dochodzi na wtyczki, bo najprawdopodobniej tam jest problem. Wizualnie podejrzany wydaje się kabel przy wtyczce do czujnika przy chłodnicy. Miejsce narażone na dużą wilgoć, sól itp. Czy taką wtyczkę można gdzieś dokupić? obciąć starą i zarobić nową? czy tylko z jakiegoś dawcy?

Prośba o pomoc, jakie tam prądy powinny być? mierzyć to na włączonym silniku? może ktoś miał podobny problem? Czy dobrze rozumiem że jeśli błąd świeci to oznacza że awaria jest nadal, jak jej nie będzie błąd sam zniknie?

Edited by esk2
błąd

Co to znaczy błąd świeci? Samochód z kluczem świeci się po odpaleniu czy tylko na zapłonie?

po zapłonie świeci, a po odpaleniu powinien zgasnać a świeci cały czas.

Czyli aktywny. Jaki masz numer błędu?

nie mam numeru błędu, sprawdzałem CDIF i tak nie pokazuje numeru błędu tylko sam błąd.

treść: " czujnik temperatury chłodziwa"

sprawdzone na kompie raz jeszcze

poki co po wykasowaniu bledu, problem niewystepuje wiec wszystko wskazuje że czujnik na chłodnicy był walnięty.