Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Fernandox

Gaz do 2.2 Direct ?

Recommended Posts

Witam 

Jestem w trakcie zakupu Vectry C 2005 2.2 Direct (z22yh) w HB przed liftem w manualu.

Moje pytanie czy opłaca się wstawić do tej jednostki gaz (jaki przewidywany koszt instalacji) i jak ze spalaniem ?? Gazownik mówił mi ze  w mieszanej 13 gazu plus litr benz bedzie brac.... Może wybrać inną jednostkę pod lpg. ? Moze nie wstawiac LPG ???  Zalezy mi na ekonomicznej jak i dynamicznej jezdzie. Nie jestem wariatem drogowym i wiekszość to miasto ale nie chce sie wlec na autostradzie... Vectra tez jest na łancuchu to raczej pozytyw auta ..

Moze cos doradzicie jeszcze nie kupiłem moge zmienić jednostke poszukać czegoś innego...

Cześć, generalnie silniki z bezpośrednim wtryskiem są kiepskie do gazu. W tym wypadku o wiele bezpieczniej będzie zakupić VC z silnikiem 2.0T, sam tak zrobiłem i jestem zadowolony, spalanie około 14l LPG ale to w zależności od nogi :)

Druga sprawa że te directy psują się na potęgę. Poczytaj opinię w sieci o tym silniku.

Lepiej kup inny motor.

A poza 2.0 t moze jakis ropniak ? ekonomiczny . 

Własnie znalazłem niedaleko 2.2 147 km + 2letni gaz 2003 r. ma ok 190k na liczniku moze to bedzie lepsza jednostka, ale trzeba zrobic pranie w aucie jakis dołek na błotniku i nadkole zaczyna rdzewiec. 

Edited by Fernandox

Hmm, a może by tak zagadać z jakąś firmą, żeby zrobili dedykowaną instalację w końcu. Z22YH to dość problematyczna jednostka do instalacji LPG -> u mnie w łodzi żaden warsztat się nie chce podjąć instalacji., ale przecież na rynku są już dostępne VI generacje instalacji dedykowane pod bezpośrednie wtryski ... wystarczy utworzyć "mapę" do tej jednostki ... ccokolwiek to oznacza ;)

Please login or register to see this link.

tu taj coś jest ;> ale z opisu wnioskuje że nie jest to instalacja gazu podawanego w fazie ciekłej tylko półśrodek w postaci dotrysku benzyny żeby chłodzić wtryskiwacze. ;( 

PS: Obiło mi się o uszy że nawet silniki DIESLA da się na gaz przerobić ;P więc i może dla mojej vectry jest nadzieja ;) to w końcu dobra łajba ;)

Edited by rozzrabiaka

Please login or register to see this quote.

Diesla już dawno przerabiają. Miałem okazję nawet widzieć jak koleś tankował LPG i ON. Ale czy to się opłaca ? :mysli:

A co do LPG Z22YH. Tak sobie :mysli:, że jak ktoś chce jeździć na LPG, to czy jest sens kupować akurat z tym silnikiem ? Wiadomo, że problematyczna, wymagająca  fachowej sztuki założenia. Warsztatów mało, no i instalacja droższa. Uważam, że albo jeździć w ori na PB, albo wybrać inny silnik do LPG. W VC jako tako wybór jest. No i która firma by sobie głowę zawracała, żeby robić dedyka, do auta z silnikiem, którego już jakiś czas nie robią.

Edited by Cretux

Z tym  ze ja kupując auto nie wiedziałem że akurat ta jednostka jest taka problematyczna :( oczywiście przy kupnie sprzedający nie omieszkał dopowiedzieć że nie będzie problemu z zamontowaniem gazu -> a ja głupi uwierzyłem na słowo :/ bez sprawdzania. 

Silnik uważam za dobry. Na benzynie spala mi na mieście od 9 do 10 litrów, w trasie spalanie spada do 8 czasem 7,5 na 100 kmh przy założeniu że jadę autostradą ;) 130 kmh. 

Fajnie by było założyć gaz bo benzyna coraz droższa ;( .... 

To musisz znaleźć dobry warsztat, który ma pojęcie i zakładaj. Bo faktycznie miło jest jak zostaje w kieszeni jakiś grosz. Jak dużo jeździsz, to Ci się szybko zwróci. Jak zakładałem w maju LPG i już mi się zwróciło.

Tutaj nie jest tak łatwo. W tym silniku instalacja zwraca się przynajmniej 2 razy dłużej

Witajcie chłopcy :P ja zakupilem ostatnio taką viki z 2.2 direct i jestem umówiony w warsztacie ,chyba jedynym w regionie co sie podjoł montażu do tego gazu ale powiedział ze jest taka instalacja dostepna ,wiec jak zrobi to opowiem co i jak ile kosztowało i wogóle :D

Takie rzeczy to chyba ustala się przed montażem, a nie po?

Słuszna uwaga.

I tak nic nie zmieni faktu, że w tym silniku LPG to strzał w kolano. Choćby ze względu na samą wartość.

koszt znam jaki bedzie 4tys , 80/20 takie spalanie bedzie , mogłem troszke w błąd wprowadzic moim postem powyżej

a tak wogóle kupiłem to auto za grosze rzecz biorąc , no koszta nie małe  

Witam ostatnio widziałem ogłoszenie sprzedaży viki c i gość z takim tekstem wyskoczył " ze silnikiem 2.2. 147 km auto ma zwykły ten lepszy silnik bez directu" ktoś wyjaśni??

2.2 147 km to silnik Z22SE

2.2 155 km Direct ( wtrysk bezpośredni ) to silnik Z22YH

Dla pewności jak będziesz kupował z silnikiem 2.2,  to rozkoduj VIN, bo sprzedawca może nie wiedzieć albo w bambuko zrobić ;)

WOLOZCF6931058921 Jak to rozszyfrować czy silnik jest nie Direct?

Please login or register to see this link.

I jak, jest się czym pochwalić?

a niema :P silnik padaka , na 1tys ponad litr oleju i czekam na przeszczep na 2.0turbo :P 

No to kicha, ale jak to mówią, nie ma tego złego :D