Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kuba 82

Dziwne zachowanie na wolnych obrotach

Recommended Posts

Witam serdecznie , po przeczytaniu kilku tematów na forum nie znalazłem odpowiedzi na moje kłopoty z autem.Pacjent to Z20 NET z falującymi obrotami na biegu jałowym i podczas jazdy ze stałą prędkością. Problem jest także z obrotami ,które spadają bardzo wolno przy zmianie biegu.Czujnik sprzęgła sprawdzony.Zastanawia mnie bardzo spalanie na biegu jałowym,które wacha się od 1,6 do 3,0 litra /h Był błąd sondy nr 2 została wymieniona na nową błąd powrócił, przepustnica wyczyszczona zostało jeszcze sprawdzenie szczelności układu dolotowego i na tym moje pomysły się kończą.Czy nieszczelny dolot może powodować powolne opadanie obrotów? Jak sprawdzić jego szczelność w domowych warunkach?

ku

Edited by kuba 82

Na sprawdzenie układu dolotowego jest prosty sposób:

1.Potrzebny dym (osoba paląca najlepiej się nada).

2.Dobre oświetlenie.

Dym rozprowadzasz pod maską w okolicach dolotu i obserwujesz gdzie go zasysa. Jak jest nieazczelność odrazu widać.

Znam jeszcze jeden tj. środek typu samostart rozpylony w pobliżu nieszczelności powoduje wyrównanie pracy silnika.

Co do sondy to możemasz usunięty katalizator i dlatego wywala błąd. Wiem że montują emulatory na sąde za katem by oszukać komputer.