Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

kuba 82

Dziwne zachowanie na wolnych obrotach

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam serdecznie , po przeczytaniu kilku tematów na forum nie znalazłem odpowiedzi na moje kłopoty z autem.Pacjent to Z20 NET z falującymi obrotami na biegu jałowym i podczas jazdy ze stałą prędkością. Problem jest także z obrotami ,które spadają bardzo wolno przy zmianie biegu.Czujnik sprzęgła sprawdzony.Zastanawia mnie bardzo spalanie na biegu jałowym,które wacha się od 1,6 do 3,0 litra /h Był błąd sondy nr 2 została wymieniona na nową błąd powrócił, przepustnica wyczyszczona zostało jeszcze sprawdzenie szczelności układu dolotowego i na tym moje pomysły się kończą.Czy nieszczelny dolot może powodować powolne opadanie obrotów? Jak sprawdzić jego szczelność w domowych warunkach?

ku

Edytowano przez kuba 82

Na sprawdzenie układu dolotowego jest prosty sposób:

1.Potrzebny dym (osoba paląca najlepiej się nada).

2.Dobre oświetlenie.

Dym rozprowadzasz pod maską w okolicach dolotu i obserwujesz gdzie go zasysa. Jak jest nieazczelność odrazu widać.

Znam jeszcze jeden tj. środek typu samostart rozpylony w pobliżu nieszczelności powoduje wyrównanie pracy silnika.

Co do sondy to możemasz usunięty katalizator i dlatego wywala błąd. Wiem że montują emulatory na sąde za katem by oszukać komputer.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...