Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Marfo

Wtryski + kolektor dolotowy - polecany warsztat

Polecane posty

Cześć,

Zima dala się we znaki i samochód prosi się o naprawy, z racji tego że kolektor regenerowany zaczyna się rozpadać to pora się go pozbyć. Druga rzecz auto pracuje nierówno na niskich obrotach, w zakresie 1400-1500 pojawia się trzęsawka na silniku na biegu jałowym, po rozgrzaniu nie jest to już tak wyczuwalne, ale dawki w granicach +/- 3,5 na jednym z wtrysków dają mi do myślenia że pora się zabrać za wtryskiwacze (co ciekawe 3 miesiące temu korekta była w granicach 0,3-0,6). Tu mam pytanie do was, jaki warsztat polecacie na terenie śląska lub województwa opolskiego który wykona jak należy regenerację wtrysków? Może macie jakieś doświadczenia i poradzicie do kogo się wybrać.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Najpierw sprawdź wtyczki na wtryskiwaczach. Jak nie pomoże, kup 2 dawki STP do czyszczenie wtrysków i wlej jak będziesz miał niewiele paliwa, ale nie rezerwa, żebyś śmieci nie ciągnął. Wyjeździj, zalej kolejne 2 butle. Wyjeździj i sprawdź dawki.

A regeneracja to wywalenie kasy. Ja robiłem rok temu i dawki z 0,1 już są na 0,5. 

Lepiej poszukaj anglika z minimalnym przebiegiem i kup używki za 600zł zamiast wydać 2000 na regenerację.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak się zastanawiam czy te poszarpywania to nie będą od kolektora. Od dłuższego czasu mam problem z błędem nieszczelności pojawiający się podczas hamowania silnikiem, a kolektor już w stanie mocno wątpliwym jest, ale klapki nadal się otwierają i zamykają. Z racji tego że wokół klapek zawalone jest olejem (nieszczelność) to może jakieś lewe powietrze się dostaje i przez to tak silnik nierówno pracuje i próbuje sobie to korekta na wtryskach wyrównać.

W takim razie zacznij od kolektora

Ja miałem tak samo po wymianie kolektora wszystko ok z tym, że u mnie jeszcze EGR trochę przepuszczał i wymieniłem cześć mechaniczną na szczelną  . Z wtryskami tak jak pisze kolega zalałem preparat do czyszczenia układu wtryskowego jedno opakowanie na zbiornik paliwa dawki korekcyjne spadły znacząco.

Jakbym miał wtryskiwacz do wymiany to bym sam spróbował go "zregenerować"
tu jest fajny tutorial

Kolektor wymieniony, poprzedni wytrzymał 5 i pół roku jeszcze był to egzemplarz z klapkami (regenerowane). Po wyjęciu nie było za bardzo luzów na klapkach, ani nic się nie rozpadało, natomiast uszczelnienia przestały być szczelne i dość dobrze uciekało przez niego doładowanie. Teraz wrzucony jest kolektor z gwintowanymi zaślepkami, plus bardzo dokładnie wyczyszczony EGR z dotartymi gniazdami (bardzo szczelny). Auto pięknie pracuje, nie czuję już takiego poszarpywania na zimnym, ładnie ciągnie od dołu i równo rozwija moc. Jak wyjeżdżę cały zbiornik paliwa to sprawdzę jeszcze dawki korekcyjne i zobaczę co dalej. W bonusie zdjęcia zdemontowanego kolektora.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Marfo

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...