Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

maykiop

Najlepszy silnik.

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do kupna auta. Na 99 proc. będzie to vectra. Moje pytanko, jaki silnik wybrać (benzyna) . Najbardziej mi chodzi o jak najmniejszą awaryjność. Dzięki za podpowiedzi.

Najlepszy silnik benzynowy to 2.0 T 

Weż 1.8 140km ,instalacje gazowe też im służą,palą 9-11 gazu.

Wszystko zależy jakie jest oczekiwanie odnośnie auta. Jeśli chodzi o bezproblemową eksploatację to rzeczywiście 1,8 jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli trochę emocji to Z20NET.

Pytanie powinno zawierać jeszcze jedną zmienną  - mianowicie "jaka kasa" - różnica w cenie zadbanej 1.8 i 2.0T to ładnych parę tysięcy - to też powinno przemówić .

Czy lepiej dać 20 tys za 1.8, czy 25 za 2.0? Jak kupisz za 20, to będziesz miał 5k na paliwo.....

Witam. Po pierwsze ,wielkie dzięki za szybką odpowiedz. Jeśli chodzi o kasę do mam jakieś 18 tyś z tym że 3 chcę zostawić na opłaty rozrząd itp. Szczerze czytam już od tygodnia opinie itd. i już sam zgłupiałem co jest dobre a co nie. To mówicie 1.8 albo 2.0. Wiem że są różne odmiany tych silników , i jak moglibyście podać jakieś szczegóły np. KM to byłbym wdzięczny. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam

Witam. Przy zakupie 2,0T trzeba się liczyć ze spalaniem średnio 9,4/100 (takie mam u siebie, a nie jeżdżę za specjalnie szybko). Jazda daje frajdę na pewno większą od 1,8. Chociaż 1,8 miałem w VB i dawało to radę, tyle że tam była też lżejsza buda. Nie wiem w jakim stanie można kupić 2,0T za 15 tys, ale nie wykluczone, że może znajdzie się coś do jazdy. W zasadzie sam dałem 20tys za 2,0T przejściówkę w 2012, tak więc może i teraz da się coś za 15tys. Faktem jest że włożyłem później z 3tys w zawieszenie no i jeszcze trochę w rozrząd, ale to już mogło być wynikiem jazdy po dodaniu mocy. Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Przedlift 1.8 122KM kod: Z18XE

Polift 1.8 140KM kod: Z18XER

Jak nie masz ciągotek do dynamicznej jazdy to bierz 1.8 122KM i co tu dalej deliberować :D

Edited by wigo

Deli...co? Ok już sprawdziłem. Jeszcze jedno pytanko . Po czym mam poznać czy jest przed czy po liftingu ?  Może są to pytania troszkę naiwne ,ale ja dość słabo orientuję się w motoryzacji. 

Poczytaj bo różnic w postaci detali jest sporo, a zewnętrznie chyba najprościej rzuć okiem na "buźki: VC

przedlift:

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://www.katalog-samochodow.pl/files/automobily/st1/2366/800x600_pl_PL/1326503374-opel-vectra-c-gts-opc-32877.jpg&key=c44103f14819304ff0749d0aba2ae5be0259cfed46d6de68d78ef04b429c5a1e" />

polift:

2.jpg.0dadfbd4e19d6f333d94a19333fef153.jpg

Please login or register to see this attachment.

Edited by van-reiv

Bierz polifta, akurat auta na tych zdjeciach nie bardzo odzwierciedlaja te jezdzace po ulicach ( zdjecia to sa wersje OPC) ale glowne roznice na nich widac. Jednak lakier, felga, progi robia swoje. Polift w zwyklej wersji jezdzacy po naszych drogach wyglada zdecydowanie lepiej, zreszta popatrz sobie po ogloszeniach. Przede wszystkim jest tez nowszy.

Polifta w tych pieniądzach?

Ja kupiłem w grudniu przed lift 2005r. z 1.8 za 12.800 wiem że autko było kręcone o ok 100k. Szukałem auta w okolicach 15k koło pół roku i niestety było kruch. Dodam że stało za 15.500 a koleś się bardzo zdziwił jak mu pokazałem kwit. Do tego uszkodzony panel klimy(już sprawny forum pomogło przed zakupem) i termostat, poqłoka lakiernicza i zawieszenie ok. Wątpie że dostanie dość dobrze utrzymanego polifta w cenie 15k.

Edited by szczesny

No, a jak kolega ma 15 tyś. to chyba ty mu tą resztę dołożysz. 

Ta no jasne juz bije swinie skarbonke. Niedoczytalem tego budzetu ;)

Witam wszystkich. Wielkie Dzięki za wszystkie podpowiedzi. A przede wszystkim za kulturę , bo na forach różnie z tym bywa. Na dzień dzisiejszy postanowiłem dozbierać do 20 tyś. i wtedy coś kupić. Pozdrawiam i szerokiej drogi. 

To chyba najlepsze rozwiazanie. Kupisz nowsze, poliftowe, po prostu swiezsze auto. To jak dozbierasz i bedziesz sie zastanawial dalej - pisz. Pozdro i jak najszybszego uzbierania kwoty :)