Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Pumczas

Fotele polift, a przedlift

Recommended Posts

Witam,

Jestem w posiadaniu VB przedliftowej i postanowiłem kupić jej fotele poliftowe, skórzane, irmscher. Podłączenia pod fotelem ogarnąłem, ale pojawił się taki problem, że nie pasują mi szyny.. Wygląda to w ten sposób, że z jednej strony mogę ją przykręcić, jednak po drugiej jest jakby za krótka.. Jakbym nie chciał dopasować to nie ma opcji, żeby 2 otwory były na swoim miejscu. Jest jakaś możliwość, żeby to wszystko jakoś dopasować?

Please login or register to see this quote.

Ja mam polifta, a wkładałem przedlifty skórzane. Te fotele niczym się nie różnią, wszystko pasowało jak trzeba. Nawet jest stelaż na poduszkę powietrzną.

Także dziwie się, że w drugą stronę nie da rady tego ogarnąć. :mysli:

Bo z tego co wiem wszystkie wnętrza w VB były takie same, i można je zamieniać jak się chce. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. :D

Może po prostu jedna szyna jest przesunięta. Wystarczy pociągnąć tą wajchę od przesuwania fotela i poruszać tą szyną która nie pasuje.

Please login or register to see this quote.

U mnie szyny był krzywe, dało radę przykręcić, ale nie jeździły jak powinny. 

Szybka zamiana, stelaż z moich starych welurowych, reszta ze skór.

Sprawdź czy fotele są proste, czy nie przekrzywiają się w którąś ze stron, oraz obejrzyj dokładnie szyny.

Sprawdź czy napinacz i poduszki są całe, żeby po podpięciu nie wywaliło błędu, tak jak u mnie, bo to kolejne koszty.

Udało mi się je dopasować, było trochę mieszania prowadnicami, ale się udało :) Żeby nie było zbyt pięknie to teraz nie pasują mocowania pasa do fotela, "dziubek", który wystaje w starych fotelach był na górze, a w nowych jest na dole, poza tym wydaje mi się jakby nowe fotele miały większą śrubę. Przeczytałem na forum, że wystarczy rozwiercić blachę mocowania, tylko nie do końca rozumiem o co chodzi. 

Tak jest, jedyna różnica pomiędzy fotelami przed-polift to właśnie średnica śruby pasa. Aby to miało ręce i nogi musisz wymienić dodatkowo pasy.

Dodam coś od siebie. Miałem osobiście tą samą VB przez 10 lat w wersji bidaedition z silnikiem 1,6 8v. Przesiadłem się na polifta 2.0 i jeśli chodzi o moje osobiste doświadczenie to wydaje mi się że fotele w przedlifcie były znacznie wygodniejsze. Mało tego. Mimo że jestem dość wysoki to w przedlifcie fotel miałem o 2 ząbki przesunięty do przodu. Obecnie mam fotel przesunięty maksymalnie do tyłu i wydaje mi się że jest jeszcze nieco za blisko kierownicy. Wydawało mi się że to może tak tylko dlatego że fotele mam skórzane i one tak mają. Jednak sąsiad ma viki niemal identyczną i z tego samego rocznika z tym że fotel welurowy. Okazało się że na jego fotelu siedzi się tak samo jak w moim aucie. Poza tym  w starej VB siedziało się nieco niżej co mi osobiście bardziej odpowiadało. Chodzi mi po głowie małą przeróbka foteli.

a może teraz masz sporty?

Wydaje mi się że raczej nie.  A po czym poznać  fotele sportowe??? Chodzi o te rozsuwane siedziska Recaro?

sporty mają odsuwany fragment pod udami. Recaro to całkiem inna bajka...

niestety sportów nie posiadam, a to rozsuwanie pod uda by się przydało, siedzisko jest dla mnie nieco za krótkie.

Ogólnie nie nie jest źle. Troszkę pomodziłem  i udało mi się nieco przerobić cały fotel unosząc przód fotela o 2 cm do góry. Jest zdecydowanie lepiej.