Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
rav52v

Problem z temperaturą w kabinie / na zewnątrz

Recommended Posts

Witam, dziś zauważyłem, że termometr zewnętrzny zaczął mi pokazywać nieprawidłowe wskazania, początkowo +/-3 stopnie, ale po paru godzinach dalszej jazdy wskazania były już rzędu 40-55 stopni, przy temperaturze na zewn. -1. Co ważne siadło mi też ogrzewanie w środku, bo w zakresie temp. low - 28 stopni z kratek leciało tak samo zimne powietrze, przy high zmieniało się w ciepłe (prawidłowe dla high), także mam do wyboru praktycznie low albo high.

Wcześniej nie miałem problemu ze wskazaniami temperatury zewnętrznej. Miałem zaś od zawsze problem z ustawieniem odpowiedniej temperatury w kabinie, ponieważ czasami przy ustawieniu 20 stopni nagle bez powodu zaczynało lecieć gorące powietrze, wtedy dawałem na chwile na low (leciało zimne), dalej na 19 stopni (nadal zimne) i z powrotem 20 stopni i wtedy zwykle było już poprawne 20 stopni. Dodatkowo pomiędzy low a 19 stopni nie dało się odczuć różnicy w temperaturze. Czyli generalnie coś musiało już szwankować. Dodam, że ten problem mam praktycznie od zakupu auta (2 lata temu).

Czujnik temperatury zewnętrznej wymontowałem, wyczyściłem, bez zmian.

1. Gdzie szukać przyczyny problemów z ustawieniem temperatury w kabinie?

2. Czy to czujnik temperatury zewnętrznej powietrza jest powodem tak złych wskazań, czy coś innego może być za to odpowiedzialne?

3. W załączniku dodałem zdjęcie mojego czujnika, czy to jest oryginał? Na allegro nie znalazłem takiego czujnika który mam zamontowany,

Please login or register to see this link.

, też z logiem GM,

?

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by rav52v

Witaj,

1. Tu poniekąd mam podobny problem jeśli chodzi o tryb eco, nie ustawia temperatury tak jak należy, natomiast jeśli chodzi o AC to jest wszystko ok. Do tego parują mi szyby i myśle, że to może miec jakies powiązanie.

2. U mnie wskazywało identyczne wartości, pierw 2-4 stopnie różnicy a później -10 na dworzu a w aucie pokazuje 40 stopni na plusie, pierw temperatura z biegiem czasu jazdy spadała do normalnych wartości ale później już spadała do 35 stopni i klops a wentylator chłodnicy wnet się urwał od prędkości obrotowej. Wymieniłem czujnik na SWAG, niecałe 35zł i temperature w kabinie pokazuje ok, natomiast w opcomie temperatura zewnątrzna -40 stopni...

wymieniał u siebie też ten czujnik chyba kilka razy z tego co mi się wydaje i nie wiem czy ostatecznie rozwiązał problem.

3. Też oryginalnie miałem Simensa, w tym czujniku teoretycznie nawet nie ma co się popsuć a jednak są przypadki :D Ja wsadziłem SWAGA 33zł i temperature pokazuje ok, jest też febi bilstein 30zł, hans pries 29zł (pierwszy raz to słysze ale w katalogu intercarsa mam to), topran 28zł. Jak chcesz to mogę ci numery części podesłać.

Witajcie,

z temperaturą zewnętrzną też miałem problem, ale udało się w następujący sposób: od czujnika temperatury zewnętrznej idzie wiązka do kostki (po prawej stronie stojąc przodem do auta). Po rozpięciu okazało się, że są zaśniedziałe styki. Po spryskaniu kontakt sprayem i wyczyszczeniu trochę igłą i drobnym papierem ściernym wskazania wróciły do normy, więc zacznij od tego. Też kupiłem nowy czujnik, ale okazało się, że niepotrzebnie.

Czy ma to wpływ na temperaturę wewnątrz? nie wiem.

Spróbuj i zobacz czy się coś poprawi.

Kupiłem w okolicznym sklepie czujnik bliżej nieznanej marki "Della" czy jakoś tak, z opakowania wynika, że chińczyk, za 30zł. Styki przeczyściłem preparatem marki

za 15zł, słychać było jak syczy, także myślę, że zadziałało :D. Operacja zakończona sukcesem, wskazania w garażu z 60 stopni zmieniły się na 9, czyli prawidłowo :)

Nie chciałem dwa razy do sklepu latać, po spray i jakby się okazało, że jednak nie pomogło to po czujnik, koszt znikomy, więc już się nie bawiłem.

Jeszcze nie sprawdziłem co z problemem nr 1, ale jak sprawdzę to od razu dam znać.

Dzięki za pomoc :)

Dodam, że nawiew - o dziwo -  zaczął działać tak jak powinien, jestem w szoku :D

I elegancko, oby działało. Swoją drogą ta kostka za zderzakiem jest w takim miejscu, że przy deszczu i kałużach ciągle jest mokra. Pozdro