Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
pepsi-opc

Czasami falują obroty na rozgrzanym silniku.

Recommended Posts

Witam, zauważyłem ostatnio, że moja Vectra C 1.9 120KM przedlift po dłuższej czy szybszej jeździe i dobrym rozgrzaniu silnika lubi sobie trochę przyfalować na wolnych obrotach. Jak zgasze i odpalę to chodzi już normalnie. Błędów ani innych problemów brak. Czy to może być powiązane z wypalającym się DPFem ? Auto mam krótko więc jeszcze nie miałem okazji wypalać tego cuda.

No i jak już jesteśmy przy tym to czy proces wypalania można poznac po czymś innym poza zwiększonym spalaniem chwilowym(niestety dostęp do kompa będę miał dopiero za tydzień więc niemam jeszcze odblokowanych dodatkowych opcji na komputerze)

Witam co do falowania obrotów to nistety rozwiązanie może być bardzo trudne lub błahe.Mianowicie możesz wymienić pół auta i tak nie pomoże.u mnie tez czasami faluje a tez szukałem przyczyny i w końcu olałem temat.wypalanie można poznać po wiekszej chmurze za tobą i podwyższenie obrotów( to jedyne co przychodzi mi do głowy bez kompa)