Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

fenixx

Chińskie radio - sterowanie z kierownicy

Recommended Posts

Witam

jestem posiadaczem Vectry C GTS 2003 r. Jako, że moje fabryczne radio CDR2005 przestało definitywnie czytać płyty zastanawiam się nad zakupem jakiegoś taniego radia z alliexpress i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Przejrzałem kilka ofert radia 2din, które mają opcję sterowania z kierownicy - jest tam adnotacja, że funkcja ta działa w samochodach, które mają analogowe sterowanie sygnałem. Czy to chodzi o to, że radio jest sterowane przez rezystencję a nie przez szynę CAN? Czy vectra ma właśnie takie analogowe sterowanie?

2. Przyciski w w chińskim radio niby można programować z poziomu interfejsu i w związku z tym mam pytanie: czy będzie trzeba przelutowywać jakieś rezystory tak jak jest to opisane w przypiętym na tym forum temacie dot. radia Sony i Pioneer z wtykiem 3.5 jack? Czy będę potrzebował dodatkowego modułu do sterowania z kierownicy (koszt ok 150 zł) i z czego to ewentualnie wynika?

3. Na schematach połączeniowych różnych znalezionych chińskich modeli znalazłem 2 typy podłączenia: Taki, gdzie jest tylko jeden kabelek opisany jako "Steering wheel key control line" oraz taki gdzie dla tej funckji przypisane są 2 kabelki opisane jako "Steering Whell Control 1" i "Steering Wheel Control 2". Które z nich będzie odpowiednie i z czego wynika różnica?

Linki do dwóch przykładowych modeli:

1.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

 

Proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego że w przedlifcie sterowanie przycisków było analogiem a w polifcie za sterowanie odpowiada CAN. Przedlift jeden kabelek, polift dwa kabelki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie,

 

Podepnę się pod temat, aby nie tworzyć nowego.

Też chcę podmienić radio w swoim autku (Vectra C '04, sterowanie z kiery przyciskowe - rezystancyjne, radio oryginalne CDR2005, sterowanie BC z manetki wycieraczek).

Wypatrzyłem już radio (Joying JY-UL135N2). Ma ono możliwość "uczenia" się przycisków - więc przejściówka nie jest konieczna (?).

Na pewno muszę kupić ramkę maskującą z kieszenią 2din - to już znalazłem.

Na pewno separator antenowy - FAKRA-DIN (też już znalazłem).

Nie mam 100% pewności, jak dobrze podłączyć resztę kabli od sterowania. Dostałem schemat okablowania od producenta. Dodałem swoje złącze z oryginalnego radia i utworzyłem nowy schemat. Mógłby ktoś mi pomóc czy dobrze wygląda podłączenie?

Generalnie nie jestem pewien na 100% kabli KEY1/KEY2 - czytałem gdzieś, że jeden się podpina pod SWC w kostce auta, a drugi łączy z masą. Prawda to? Czy raczej zostawia się niepodłączony drugi?

To samo tyczy się kabla BACK - złączyć z masą czy na razie zostawić gołe?

Kabel BRAKE - to chyba trzeba zmasować, aby TV i inne funkcje "postojowe" działały również w trakcie jazdy?

Kabel niebieski z radia (ANT. CONT.) trzeba podpiąć pod separator antenowy (jak na moim schemacie), a nie do złącza A-5 w kostce auta?

Na razie mi producent nie odpisał tak, abym był pewien. Mają specjalny model pod Ople, i tam twierdzą, że wszystko zadziała "plug&play", ale jak im napisałem, że chcę uniwersalne, bo nie wiem ile czasu będę miał auto i chciałbym móc przełożyć do innego w razie czego, to napisali, że nie są mi w stanie pomóc. Oczywiście nadal ich maltretuję, aby uzyskać konkretną odpowiedź.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Piotrek

Please login or register to see this attachment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...