Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

fenixx

Chińskie radio - sterowanie z kierownicy

Recommended Posts

Witam

jestem posiadaczem Vectry C GTS 2003 r. Jako, że moje fabryczne radio CDR2005 przestało definitywnie czytać płyty zastanawiam się nad zakupem jakiegoś taniego radia z alliexpress i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Przejrzałem kilka ofert radia 2din, które mają opcję sterowania z kierownicy - jest tam adnotacja, że funkcja ta działa w samochodach, które mają analogowe sterowanie sygnałem. Czy to chodzi o to, że radio jest sterowane przez rezystencję a nie przez szynę CAN? Czy vectra ma właśnie takie analogowe sterowanie?

2. Przyciski w w chińskim radio niby można programować z poziomu interfejsu i w związku z tym mam pytanie: czy będzie trzeba przelutowywać jakieś rezystory tak jak jest to opisane w przypiętym na tym forum temacie dot. radia Sony i Pioneer z wtykiem 3.5 jack? Czy będę potrzebował dodatkowego modułu do sterowania z kierownicy (koszt ok 150 zł) i z czego to ewentualnie wynika?

3. Na schematach połączeniowych różnych znalezionych chińskich modeli znalazłem 2 typy podłączenia: Taki, gdzie jest tylko jeden kabelek opisany jako "Steering wheel key control line" oraz taki gdzie dla tej funckji przypisane są 2 kabelki opisane jako "Steering Whell Control 1" i "Steering Wheel Control 2". Które z nich będzie odpowiednie i z czego wynika różnica?

Linki do dwóch przykładowych modeli:

1.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości.

Z tego że w przedlifcie sterowanie przycisków było analogiem a w polifcie za sterowanie odpowiada CAN. Przedlift jeden kabelek, polift dwa kabelki.

Witajcie,

Podepnę się pod temat, aby nie tworzyć nowego.

Też chcę podmienić radio w swoim autku (Vectra C '04, sterowanie z kiery przyciskowe - rezystancyjne, radio oryginalne CDR2005, sterowanie BC z manetki wycieraczek).

Wypatrzyłem już radio (Joying JY-UL135N2). Ma ono możliwość "uczenia" się przycisków - więc przejściówka nie jest konieczna (?).

Na pewno muszę kupić ramkę maskującą z kieszenią 2din - to już znalazłem.

Na pewno separator antenowy - FAKRA-DIN (też już znalazłem).

Nie mam 100% pewności, jak dobrze podłączyć resztę kabli od sterowania. Dostałem schemat okablowania od producenta. Dodałem swoje złącze z oryginalnego radia i utworzyłem nowy schemat. Mógłby ktoś mi pomóc czy dobrze wygląda podłączenie?

Generalnie nie jestem pewien na 100% kabli KEY1/KEY2 - czytałem gdzieś, że jeden się podpina pod SWC w kostce auta, a drugi łączy z masą. Prawda to? Czy raczej zostawia się niepodłączony drugi?

To samo tyczy się kabla BACK - złączyć z masą czy na razie zostawić gołe?

Kabel BRAKE - to chyba trzeba zmasować, aby TV i inne funkcje "postojowe" działały również w trakcie jazdy?

Kabel niebieski z radia (ANT. CONT.) trzeba podpiąć pod separator antenowy (jak na moim schemacie), a nie do złącza A-5 w kostce auta?

Na razie mi producent nie odpisał tak, abym był pewien. Mają specjalny model pod Ople, i tam twierdzą, że wszystko zadziała "plug&play", ale jak im napisałem, że chcę uniwersalne, bo nie wiem ile czasu będę miał auto i chciałbym móc przełożyć do innego w razie czego, to napisali, że nie są mi w stanie pomóc. Oczywiście nadal ich maltretuję, aby uzyskać konkretną odpowiedź.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Piotrek

Please login or register to see this attachment.