Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Cześć,

Sprawdziłem swoje auto i z tyłu posiadam mocowania isofix ( tak mi się wydaje - po 2 mocowania z każdej strony kanapy tylnej).  Z racji iż spodziewam się potomka, chciałbym zabezpieczyć fotele przed zniszczeniem fotelikiem, Czy do vectry znajdę jakies podobne osłonki jak np. do Audi?  Coś typu jak na zdjęciu ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Drugie pytanie, czy viki posiada wyłącznik przedniej poduchy? Gdzie go szukać, ewentualnie czy można go dorobić ?

Edytowano przez Hipochondryk

W innym temacie pisał

i

, że przedni fotel ma w niektórych wersjach isofix i wtedy czujnik zajętości fotela jest z odbiornikiem sygnału. Kupujesz specjalny fotelik z transponderem i airbag się automatycznie wyłącza, co jest sygnalizowane na desce. Wychodzi jednak, że to raczej rzadki element wyposażenia.

Auto musi być wyposażone w sterownik poduszek z funkcją ich deaktywowania po wykryciu transpondera, jeżeli masz oryginalnie ISOFIX to istnieje duże prawdopodobieństwo że takowy posiadasz. Aby zdezaktywować poduszkę musisz mieć odpowiedni transponder lub dedykowany fotelik GM. Samego transpodnera nie da się kupić w ASO, można go ewentualnie skopiować z oryginalnego fotelika.

Sprawdzę czy mam z przodu isofixa to się wiele wyjaśni. A jak w przypadku osłonek na tylną kanapę?

W przednim fotelu na pewno tego nie będzie bo coś takiego nie istniało, bardziej szukałbym w tylnych, jeżeli masz w tylnym to istnieje duże prawdopodobieństwo że Twój sterownik AIRBAG obsługuje dezaktywację poduszki.

Jeżeli funkcja jest aktywna w sterowniku to po przekręceniu na zapłon przez sekundę powinieneś na wyświetlaczu przebiegu zobaczyć ikonkę od systemu dezaktywacji. Natomiast jeżeli jej nie masz to wcale nie oznacza że sterownik nie obsługuje tej opcji, w celu weryfikacji dobrze by było podjechać do kogoś kto ma kompa aby spróbował aktywować tą funkcję techem. Ja u siebie to zdezaktywowałem bo nie mam dzieci i drażniła mnie ta kontrolka.

Jak ta kontrolka wygląda? Op-comem da się ją podświetlić?

obrazek poduszki z czymś z boku nie pamiętam dokładnie bo pozbyłem się tego ponad 3 lata temu.

Opcomem raczej w sterowniku poduszek bałbym się cokolwiek zmieniać.

To jest ikonka obok wyświetlacza kilometrów, w tym okienku.

Ok. to temat poduchy na razie uważam za wyczerpany. A z tymi osłonkami / zaślepkami na tylną kanapę coś poradzicie?

Niestety opel nie przewidział takich osłonek, nie ma czegoś takiego.

Osłonki? Kupując Cybexa otrzymałem takie osłonki wraz z fotelikiem. Pytaj w sklepie z fotelikami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.