Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

KuCharro

demontaż lampki wewnętrznej, podsufitówki

Polecane posty

Witam, 

sprawa dla większości pewnie banalna ale nie mogę sobie z tym poradzić. Muszę dobrać się do elektroniki lampki głównej i za chiny nie mogę ją wyjąć. Nie chciałbym czegoś pourywać, szczególnie taśmy, która jest bardzo wrażliwa na użycie siły. Proszę o wskazówki w celu demontażu. 

p od szkiełkiem masz 3 śrubki na torxa 20, odkręcasz je (uwaga zostają one w lampce - nie wychodzą), zdejmujesz schowek - odkręcając w nim kolejne 2 śrubki na torxa 20, schowek powinień Ci zejść wtedy po bokach zobaczysz zaczepy boczne trzymające lampę do podsufitki musisz ja palcem odblokować do środka, tak samo pod przednią zaślepką lampki też masz po bokach 2 zaczepy - lampka schodzi, odpinasz taśmę i gotowe

Dzięki Buluś! 

Nie do kuńca :)

Odkręcasz śrubki z lampy,

Odkręcasz śrubki z pod półeczki.

Zdejmujesz przód lampy tam gdzie są czujniki, mikrofon.

podważasz w pierwszej kolejności zaczepy znajdujące się właśnie za tym przodem lampki

wysuwasz kawałek lampkę do przodu (przyd wo odczepieniu zaczepów opanied, tył nie, z tyłu są jeszcze takie wsuwki poprzeczne.

dopiero podważasz te zaczepy z tyłu i powinna elegancko opaść.

bredzisz nie ucz ojca dzieci robić.. nie wiem ile lampek zdjąłeś w życiu ale ilość ta jest o jakieś 150 mniejsza o tej którą ja  przerobiłem...

No widzisz to Cię jednak będę :) Jak jej nie wysuniesz to się będzie haczyć o te zaczepy zaznaczone na czerwono.
 Może i się da tyle że się przy tym naepiesz a tak odpuszczasz przód, wysuwasz delikatnie do przodu i schodzi elegancko.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Potwierdzam, sprawdzone info :D

te jak to mówisz wsuwki poprzeczne służą bardziej do montażu jak do demontażu.. dopychasz lampkę do tyłu jak zaczep dosunie się do ramki montażowej znaczy można lampkę dopchnąć do góry i zblokować bocznymi zaczepami.. a jak chcesz się kłócić to na spocie zrobimy wyścigi która metoda szyba i mniej kolizyjna..

Spokojnie chłopaki :D Zróbcie sobie zawody na zlocie :D

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A jakie ja mam szanse z osobą która wyjeła 150 lampek??

Możemy zrobić ewentualnie test, wyciągasz na dwa sposoby.

Nie wiem jak ty to wyciągasz od tyłu i w jakim później jest stanie stelaż ale skoro jak nawet widać jak wół że zęby wychodzą ok 1 cm poza kontur stelaża ramki na której obsadzona jest lampka to chyba raczej logicznym jest że się na niej zapiera i trzeba wysunąć ją do przodu.

A samo takie przegadywanie sztuka dla sztuki aby wyszło że masz rację wydaje mi się bezsensownym, nawet jak da się w ten sposób zdjąć to na pewno wymaga dużo więcej gimnastyki i doświadczenia, ja za pierwszym razem jak tak ściągałem lampkę zeszło mi się z tym z 5 minut i się poddałem bo metalowy stelaż zaczął się odkształcać, zadzwoniłem do Kondzia i mnie poinstruował co i jak,  zwalniając przednie zaczepy ramka spada w dół delikatnie wysuwa się ją o pare mm do przodu i bez żadnych problemów zwalnia tylne zaczepy przez co  schodzi bez najmniejszych problemów.

a gdzie ja napisałem że ja ją od tyłu wyciągam.. teraz to sobie wymyślasz niestety odpinam  boczne zaczepy i ściągam ją w dół, najpierw przód potem tył

Dobra chyba się nie dogadaliśmy i przy okazji naruszyłem dumę rozbieracza 150 vectr :) , mi chodziło że najpierw trzeba puścić przód a dopiero później tył, żeby kolega od tyłu nie zaczął bo mu nie wyjdzie gdyż zablokuje się o te poprzeczne zęby, tego nie napisałeś dlatego na to zwróciłem uwagę, bo sam się na tym złapałem że mi nie chciała zejść.

Jak odepniesz przód to z automatu ona się wychyla do przodu zmienia się kąt i wtedy te zęby już jej nie blokują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.