Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pieciasdrm

czy to multimetr POMOCY bo juznie mam pojecia

Recommended Posts

witam posiadam opla vectre b sedan 2.0 dti 16v

i mianowicie spalila mi sie zarowka od oswietlenia bagaznika przy odlaczaniu kostki zrobilem zwarcie i spalil sie bezpiecznik wymienilem i od tamtej pory mam dziwne objawy czyli gasnace i zaraz wlaczajace sie radio podczas jazdy (przy wylaczonym radiu zauwazylem ze przygasa wyswietlacz od daty temp. godziny po wlaczeniu sie radia wyswietlacz swieci normalnie) i brak kierunkow i zegary przestaja dzialac jak i oswietlenie w podsufitce prosze o pomoc

Witam

Mam identyczny problem (z tą różnicą że u mnie w vb jest benzyna 2.0 16v). Pieciasdrm opisałeś dokładnie to co u mnie się dzieje. Szukałem co mogło być przyczyną. Zmieniłem licznik, przełącznik świateł, multimetr na 100% sprawne. Przeczyściłem wszystkie kostki. Bez rezultatu. Czy użytkownicy forum mają jakieś pomysły co mógłbym jeszcze zmienić? Migające podświetlanie oraz przygasające i resetujące się wyświetlacze są irytujące ale czarę goryczy przelewają kierunki które nie działają w najmniej odpowiednim momencie.

Z góry dziękuje za pomoc :)

a czy przyjrzałeś się skrzynce z bezpiecznikami czy nie zaczęły śniedzieć/korodować ?

Po wymianie tablicy z licznikami nadal żadnej poprawy dokładnie te same objawy ?

A nie masz przypadkiem wody w złączach głównych w progu kierowcy, VB ma to do siebie że pruchnieje listwa zgarniająca wodę z przedniej szyby przez co dochodzi do korozji słupka co z kolei skutkuje pojawianiem się wody własnie w progu.

Dzięki za odpowiedź
Tom177: Pierwsze co zrobiłem to zajrzałem do bezpieczników sprawdziłem styki i wymieniłem wszystkie bezpieczniki na nowe. Po zmianie licznika objawy nie zmieniły się.
JarekS: Sprawdziłem złącza w progu kierowcy i nie było tam wody. Przeczyściłem je dla pewności i spryskałem kontaktem ale problem nie znikł. Występuje w takiej samej częstotliwości jak wcześniej.
Panowie macie jeszcze jakieś pomysły? Ja powoli zaczynam załamywać ręce zaglądałem już chyba wszędzie . :D