Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Raulek5

Stuki w zawieszeniu

Recommended Posts

Witam Wszystkich !!

Pojawiły się stuki w mojej vectrze, słychać je głównie na kostce brukowej, lub podobnych nie dużych nierównościach ale "gęstych". Nie słychać za to nic jak wjadę w większą dziurę, studzienkę czy na tzw policjantach :) Nie zauważyłem żeby objawy były powyżej 60 km/h.

Nie mam własnego filmu ale stuki są podobne do tych na filmiku:

Nie wiem czy to będą łączniki stabilizatora (jeśli tak to wymieniać wszystkie 4 ?), gumy, tuleje, jak myślicie ? Wiem, że muszę oddać autko do mechaniora, tylko problem w tym, że nie mam takiego zaufanego i wolałbym uniknąć wymiany wszystkiego po kolei bo może ktoś miał już podobną przypadłość ? :) 

Z dokumentów jakie mam od poprzedniego właściciela pisze, że dokładnie 20 tyś km temu robiona była zbieżność oraz wymieniane gałki, sworznie i łączniki marki febi, ja autko mam od marca i od tego czasu nie było potrzeby nic dłubać :) 

Pozdrawiam :) 

Edited by Raulek5

20zł sprawdzenie zawieszenia na stacji diagnostycznej :) serio myślisz ze ktoś po filmiku powie Ci co trzeba wymienić ?

Z poprzednim autem tak jeździłem po stacjach diagnostycznych jak z dużą prędkością wpadłem na wyrwę w drodze, byłem na 3 słownie trzech i każdy diagnosta mówił że wszystko jest wporządku, a czułem po aucie, że źle się zachowuje :) 

I tak, jeśli ktoś miał podobne stuki a naprawiał to, to może podpowiedzieć :)

Byłem dziś u mechanika i diagnoza jest taka: 2 łączniki stabilizatora przód oraz 4 gumy stabilizatora (przód + tył), finansowo mówił 150 zł robocizna i 150 zł części, coś tanio te części mi się wydaje :) 

Jeśli dobrze pamiętam to zbieżności nie trzeba robić przy wymianie łączników stabilizatora ?

300 za wszystko to mi się wydaje rozsądnie ja dałem 150 i po pół roku od nowa zobacz też poduszki amortyzator

Please login or register to see this quote.

To akurat reguły nie ma, można dać i 600 zł i powiedzą że super oryginalne części włożyli a się okaże, że jest jakiś badziew zalożony,... 

Jak patrzyłem np na ceny w apartsie teraz, to łączniki stabilizatora z febi 50 zł/szt., a guma stabilizatora około 10-15 zł sztuka, więc te 150 zł za części może być, a 150 zł za robociznę to też normalna cena, kwestia tylko tego żeby dobrze zrobili, żeby diagnoza okazała się trafiona i jutro jeszcze uzgodnię jakiej firmy będą mi zakładać te łączniki, żeby nie jakiś badziew...

racja a co do stuków w zawieszeniu to do viki trzeba mieć stalowe nerwy ja robiłem wszystko a delikatne stuki są nadal sprawdzałem na szarpakach i nic pozostaje czekać do wiosny będzie więcej czasu a stuki może się nasilą będzie łatwiej zdjagnozować

Powiem szczerze, że nie oszczędzam autka i u mnie jest dużo dziur, studzienek istny armagedon dla zawieszenia a do tej pory sprawowało się idealnie :) Nic nie stukało, nie pukało :) Mam nadzieje, że wymiana łączników i gum stabilizatora pomoże na obecne stukanie i znów czekają mnie tysiące bezproblemowych kilometrów :D

Gdyby ktoś był zainteresowany, to wymienili mi łączniki stabilizatora przód na Febi, wszystkie gumy stabilizatora na GM i stuki ustały, autko znacznie lepiej się prowadzi, tylko kierownica teraz ciężej chodzi, ale za to na dziurach już tak nie telepie nią :D W sumie koszt tej operacji to 320 zł, 150 zł robocizna, 55 zł/szt. stabilizator i 15 zł/szt. gumy stabilizatora :) 

Edited by Raulek5

Przyłączę się do tematu, może ktoś ma jakiś pomysł. Coś stuka mi z tyłu Vectry na nierównościach przy małych prędkościach. Przy zakupie diagnosta stwierdził że gumy łącznika z tyłu i łącznik przód do wymiany. Mechanik wymienił, stwierdził że nic więcej do zrobienia nie ma a stuki, które wcześniej były chyba zagluszane przez stukanie gum z tyłu nadal jakieś są. Ostatnio kolejny diagnosta stwierdził że w zawieszeniu żadnych luzów nie ma i wszystko jest okej. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Mam to samo, metaliczne obijanie się w tylnym prawym kole.
Diagnosta jeden z drugim nic nie odkryli.
Pojechałem do poleconego mechanika i stwierdził że to w układzie hamulcowym coś lata i się obija.  
Poza tym tył mi prawie już nie hamuje więc przymierzam się do wymiany kompletu z tyłu i naprawa ręcznego.
Szczęki, klocki, tarcze, linka itd. koszt 420zł + robota 150.

U mnie sprawa rozwiązała się nadzwyczaj prosto i tanio. Po wymianie szczęk, które obstawiał mechanik problem nie ustał więc dalej drążyłem temat i jeden z mechaników w końcu doszedł do sedna i przyznał mi rację, że to kwestia klocków co wcześniej dwóch 'magików' odrzucało na wstępie. Z tyłu klocki mocowane są na szpilkach i krzyżykowych blaszkach. Blaszki pewnie pod wpływem korozji całkowicie wyleciały z miejsca, w którym powinny się znajdować i klocki dzwoniły na nierównościach. Rozwiązanie - zestaw montażowy klocków hamulcowych składający się z kompletu szpilek i blaszek. Koszt - coś powyżej 30zl. 

Po raz kolejny Vectra B udowadnia mi, że rozwiązania na początku trzeba szukać we wszelakich błahostkach, zanim band mechaników magików wymieni ci pół auta :D:)