Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
mtek

Strzela i spada gumka

Polecane posty

Witam serdecznie, ostatnio miałem problem z vectra chodzi o moc. Okazało się, że katalizator był zapchany. Musiałem na szybko go wyciąć i wstawić rurę. Auto zyskało dużo większą moc niż przy kupnie samochodu więc już wtedy musiał być przypchany. Wtedy wyregulowałem gaz u mechanika i było wszystko okej do teraz.

Po zabiegach z katalizatorem na następny dzień się przejechałem i przy mocniejszym przyspieszeniu strzelił. Otwieram maskę i spadła gumka z tej klapki antywybuchowej. Teraz też się to dzieje kilka razy. Co jest powodem, świece i przewody mają około 8tyś przebiegu. Filtr powietrza i gazu 12tyś km. Czy powodem jest wycięty katalizator i teraz ma większy przepływ powietrza i trzeba wyregulować na nowo gaz i będzie okej ?

Jaki to gaz? Jakie świece i przewody? Na regulacji byłeś przed wycięciem kąta? Jeśli tak to bardzo prawdopodobne że teraz zyskał lepszy przelot i jest za ubogo co może powodować strzały

Niestety gaz jest I generacji :/ ale zrobiłem 13tyś km i żadnego problemu. Niestety nie pamiętam jakie świece i przewody... Gdzieś miałem opakowania ale wyrzuciłem. Tak na regulacji byłem jakoś 10tyś km temu i do tej pory było okej, po wycięciu kata na drugi dzień od razu taki objaw. Czyli dawka może być za mała i to może powodować wystrzał tej gumki ? Czy na regulacji komputerowej odczytają to, że np jest za uboga ?

Producenta kabli możesz odczytać z samych kabli. W twojej instalacji komputerem raczej nic nie zrobisz. Pomiar spalin powinien powiedzieć czy jest za ubogo. Najlepiej byłoby zamontować jakąś cywilizowaną instalację i zapomnieć o problemach

Czyli jak na razie czeka mnie wizyta u gazownika. Dam znać czy to pomogło

Instalacja gazowa strzały pod maską to typowy objaw :

-- potrzebna regulacja instalacji gazowej, uboga mieszanka gazowa

-- świece gazowe do wymiany

-- przewody gazowe , cewka do wymiany.

Ewentualnie możesz spróbować zmniejszenie przerwy na świecy. Ten zabieg pomaga , chociaż w Twoim wypadku obawiam sie że na krótko.

Jak dobierać świece zapłonowe do gazu poczytaj sobie , krótko i konkretnie masz sprawę opisaną

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez cypress

Świece gazowe?

Gaz wyregulowany jest lepiej ale gumka nadal strzela...

Co dalej robic?

Wymienic swiece z przewodami mimo ze 15tys km temu nowe?

Po wycieciu katalizatora od razu by padly swiece?

Wymienilem.kable i swiece i jest okej. Mam jednak problem z temp silnika.

Wymienilem caly termostat i z 100km bylo okej rowniutko 90st i potem zaczela temperatura rosna 95 st potem az pod 100 spadlo so 93 i tak falowalo. Czasem jest okej a nagle rosnie. Wiecie co jeszczemoze byc problemem ?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...