Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Tomasz84

Wymiana oleju...i gorzej :(

Polecane posty

Witam

Jak w temacie - w moim 1.9 DT 120KM postanowiłem zmienić olej bo już czas był na niego. Podmianka z GM 5W30 Dexos2 na Motul X-Clean 5W40 z normą dla Opla Dexos2 bo na pokładzie ten cudowny wynalazek ekologów :unsure:. I wtedy zaczęły się cyrki ale od początku...Olej kupiony w miejscowej hurtowni, na rynku już wieele lat więc co do jego oryginalności raczej nie mam wątpliwości :D Jednakże po przejechaniu kilku kilometrów auto wyrażnie głośniej jakby pracuje ponadto nawet po rozgrzaniu czuć twardą pracę motoru. I pytanie czy to wina oliwy ? Po przeczytaniu wielu opinii liczyłem że na Motulu auto będzie cichsze a jest wręcz odwrotnie, jest gorzej niż na wiele tańszym GM-ie. Może to jednak wina wtrysków bo wiem, że dwa są do roboty ale było jeszcze całkiem ok i nagle z dnia na dzień, z minuty na minutę się tak pogorszyło ? Czy 5W40 jest bardziej gęsty i może silnik słabiej smaruje bo pompa oleju zdycha ? Stan oleju jest ok, pachnie po rozgrzaniu normalnie nie czuć ropy czy temu podobne...zawsze był wcześniej spuszczany a teraz go wysysali może coś uszkodzili ? ponadto filtr oleju założyłem BOSHA. Auto śmiga normalnie tyle że na postoju drga niesamowicie...ps: dwumas zmieniany w listopadzie zeszłego roku

Witam.
Mam taki sam silnik 250 tys i Olej MORRIS Multivis 5W-40 nie mam takich problemów.
Zapraszam na mój profil i zakładkę o mnie.
Pozdrawiam.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jeśli to ma być wina oleju to musi być to jakaś podróba czy coś. Bo jeśli to orydżinal to silnik na nim powinien chodzić malyna ;-) Sam śmigam na 5W40 X-Cess i jest idealnie.

Spuść to badziewie, kup olej w bańce (nie z beczki) ze sprawdzonego źródła, wymień też filtr.

Innej opcji nie ma - zalałeś jakiś rzepak. Ja jeżdżę na LM 5W40, kupuje zawsze u tego samego sprzedawcy.

Ewidentnie. Ja też pomykam na Motul X-cess 5W40 i jest OK. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.