Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
kojots

Jaki filtr stożkowy polecacie do x18xe1 ?

Polecane posty

Witam ostatnio wymieniłem sobie tłumik końcowy na dwururkę z irmschera od wersji SRI i jestem bardzo zadowolony z dźwięku :) a teraz chciałbym wymienić filtr powietrza na stożkowy nie chodzi mi tu o tzw ile km mi to da itp tylko chodzi o dźwięk silnika żeby fajnie mruczał i tu do was mam kilka pytań.

Jaka jest średnica montażu rury dolotu w x18xe1 wyczytałem gdzieś że w starszym modelu x18xe jest to 76mm czy taka sama jest średnica w x18xe1 ?

Drugie moje pytanie to jaki polecanie stożek tzw jakiej firmy żeby fajnie mruczał ;) do x18xe1 oczywiście nie drogi ,żeby cena też nie była z kosmosu :) Bardzo mi się podoba dźwięk firmy K&N a szczególnie modelu K&N 57i dedykowanego do vectry B no ale cena jest nie realna ponad 600zł. Co myślicie o firmie SIMOTA nowy już można kupić za ponad 60zł z kosztami wysyłki cena atrakcyjna ,ale czy będzie fajnie mruczał? warto?

Trzecie moje pytanie czy szukać coś z lepszej firmy K&N ,ale używany?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Daruj sobie te tanie. A poza tym do filtra musisz doprowadzać powietrze, zrobić cały dolot i układ wydechowy, inaczej dla mnie osobiście mija się to z celem. Kup wkład sportowy do puszki Pippercrossa(sam posiadam) lub K&Na.

No ok ,ale czy taki wkład do puszki da mi lepszy dźwięk silnika ? Bo ja myślałem tak zrobić kupić filtr stożkowy np Simota i połączyć jakąś rurą np wężem gumowym żeby pobierał zimne powietrze z dołu tak jak K&N 57i co wy na to czy lepiej kupić wkład do puszki i będzie to samo?

Jeśli chcesz już coś robić, odłóż trochę kasy i zrób jak należy. 

Dolot Pippercrossa kupisz już za około 350-400zł, a wkładkę za 100 zł, może taniej.

Nie zrobisz "demona" z 1.8.:)

Sam mam Z18XE, mam tłumik irka i wkład sportowy. Dźwięk jest inny, ale to nadal nie jest 2,5 litra. 

Inny silnik, ale jest kilka wskazówek.

Jeszcze nie wiem co zrobię ,ale powiedzmy że chcę kupić Pippercross stożkowy nie wkładkę to jak jest średnica montażu ? bo nie chce mi się odkręcać filtra u mnie i mierzyć bo jest za***iście zimno. :)

Musiałbyś popatrzeć i poszukać. Ja dokładnie nie wiem, jaka jest średnica. :)

Jeśli 75mm to:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez bosman03

Zmierzyłem średnicę dolotu i wyszło 75-76mm ,ale nie wiem czy dobrze zmierzyłem czy nie trzeba było mierzyć za kolankiem co na zdjęciu?

Edytowano przez kojots

To jeżeli już uparłeś się na ten stożek. To został jego wybór.

Odizolowanie go od silnika, czyli od ciepła, coś takiego jak na podglądowym zdjęciu.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i199.photobucket.com/albums/aa248/lukasbmw/heatshields/e364.jpg&key=f2bcf51c2523785c4a7062d270d800e6976565cfa2fda1d2df81b3d59de267d2" />

oraz doprowadzenie bezpośrednio zimnego powietrza.

Podjedz do jakiegoś mechanika, który ma trochę inwencji twórczej i robił podobne rzeczy, na pewno coś Ci wymyśli. :)

Edytowano przez bosman03

Napisano (edytowany)

Witam ponownie filtr zakupiony i zamontowany firmy SIMOTA zdecydowałem się na tą firmę ze względu na cenę 75zł z kosztami wysyłki :)

poniżej zdjęcia podglądowe jak zamontowałem proszę komentować :)

Edytowano przez kojots

Jak dźwięk? Lepiej zasysa powietrze?

Tą rurę doprawiającą powietrze jak zrobiłeś, jak umiejscowiłeś?

Pytanie tylko jak długo wytrzyma. :mysli:

Przy niższych obrotach w normalnej jeździe praktycznie nie ma różnicy w dźwięku ,ale na wyższych obrotach jest dużo lepiej super ryczy dla mnie super :) Ogólnie to odczuwam delikatny wzrost mocy ,ale przede wszystkim że lepiej się wkręca na obroty czyli lepiej zasysa powietrze :) A rurę wyciągnąłem ze starego filtra ciężko było ,ale dałem rade ;)  skróciłem ją o jakieś 5-7cm i idealnie pasuje do otworu poniżej. Przejechałem już jakieś ponad 500km i od przeróbki nawet nie patrzyłem pod maskę a jeżdżę po rożnych drogach dołach itp więc myślę że jest zrobione ok. Może zrobię filmik dzwięku ,może zainteresuje kogoś taka przeróbka. :D

Pozdrawiam kojots.

Zrobiles taki kibel ze slow brakuje

Co ta rura Ci daje? Przeciez powierzchnia w otworze w ktorym siedzi rura jest przynajmniej 15x mniejsza od powierzchni zewnetrznej filtra ktora w tej chwili ciagnie gorace powietrze z silnika jak smok wawelski

Najwieksza glupota na zamontowanie stozka w takiej pozycji jaka mogles zrobic

To samo z moca ktora przybyla, bo ona jest ale w Twojej podswiadomosci

Wez zrob to dobrze jesli juz chcesz miec stozek bo teraz to wiocha po calosci

Push by Xperia Z

Nic nie będę zmieniał jest zrobione bardzo dobrze a rura co wchodzi do stożka jest dość głęboko wsadzona jakieś do 10cm więc na pewno z rury zasysa zimne powietrze jedynie co to bokami stożek może zasysać ciepłe powietrze bo nie jest odizolowany od silnika ,ale i na to znajdzie się sposób tylko bliżej wiosny ;)

Jest zrobione bardzo kijowo bez pojecia i tyle

Push by Xperia Z

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...