Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
an08

z 18 xe po remoncie silnika większe spalanie i spadek mocy

Recommended Posts

Witam.

ok. 2 miesięcy temu bylem zmuszony z powodu "brania" oleju zrobić remont silnika. wymienione pierścienie na tłokach i regeneracja głowicy w zakładzie zajmującym się głowicami (frezowanie gniazd, szlif zaworów, docieranie, planowanie.) silnik składałem sam z możliwie najwyższą starannością. Silnik odpala i pracuje równo, ale porównując spalanie i przyśpieszenie przed remontem i po remoncie jest odczuwalna różnica. Wcześniej na rozgrzanym silniku i postoju komputer pokazywał 0,7l/h a teraz ok. 0,9l/h. w trasie natomiast teraz wychodzi ok. 1 - 1,5L więcej BP niż poprzednio. Odczuwam też wyraźny spadek mocy (nie przyśpiesza już jak poprzednio). po remoncie zrobione przeszlo 2000km wiec kwestia docierania silnika byłaby już raczej załatwiona. Szukałem nieszczelności w dolocie ale nic nie znalazłem niepokojącego, sprawdzałem też wałki rozrządu czy nie zostały zamienione miejscami przez zakład regenerujący głowice, ale nie mam do czego odnieść wyników pomiaru - wałek ssący ma większy wznios niż wydechowy.  Przepływomierz wymieniony- nowy VDO, masa powietrza w op comie 8kg/h na wolnych obrotach czas wtrysku 2,7ms (przed remontem ok 2,3ms)

A może ktoś dysponuje dokumentacją dot. wymiarów walków rozrządu? na co jeszcze zwrócić uwagę? ma ktoś  jakiś dobry i sprawdzony sposób na sprawdzenie szczelności dolotu?

pzdrawiam

Może katalizator niedrozny, przypadek nie związany z remontem. Kat jak pada zapycha się ma podobne objawy. Jak wcześniej brał olej mógł go zlepić i stracił droznosc

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Weź pod uwagę fakt, że jak brał olej to był doszczelniony, samochód ma wtedy większą moc. Musisz porównać parametry do innego auta, a nie do tych z przed remontu.

Katalizator też trzeba sprawdzić

wysłane z Nokii 3210

Dolot napompuj kompresorem przez jakis wezyk od podcisnienia. Nie zapomnij zatkac wlotu powietrza od strony filtra do przepustnicy - mozna np. dlonia. Przydaje sie osoba do pomocy. Wsluchaj sie i ewentualne nieszczelnosci uslyszysz. My pompowalismy max ze 3bary. Pozdro.

Edited by zbiku01

Masz LPG ?