Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

transportowiec

Czujniki parkowania Vectra kombi

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie odnośnie czujników parkowania. Ostatnio miałem lekką stłuczkę i przód był naprawiany u lakiernika. Przy tej naprawie ściągany był przedni zderzak. Po odbiorze auta zauważyłem, że nie działają mi czujniki parkowania z przodu jak i z tyłu. Podejrzewam, że gość składając auto zapomniał ich podłączyć (nie mogę do niego wrócić bo warsztat znajduje się daleko od miejsca zamieszkania). I tu mam pytanie, czy jeśli moje podejrzenie jest trafne to czy czujniki parkowania przód i tył są jakoś połączone? Bo nie działają mi zarówno czujniki przednie jak i tylne. Drugie pytanie jak mam to podłączyć? W którym dokładnie miejscu szukać połączenia? Vectra C kombi 2004 rok.

Edited by transportowiec

tak jesli jeden czuknik jest nie sprawny lub odloczony to przod i tyl nie bedzie dziala

kostke glowna od czujnikow masz miedzy zderzakiem a chlodnica klimy, podniesiesz maske i powinienes widziec

ale moze n jednego czujnika dobrze nie wpial a to zeby sprawdzic musisz zdjac zderzak, lub prosciej podlaczyc komputer i sprawdzic co tak naprawde niedomaga 

Podłączone są bezpośrednio przy czujniku. Musiałbyś zdjąć zderzak. Wystarczy ze jeden czujnik jest dołączony lub niesprawny i przestaje działać cały system. Podjedz najpierw do kogoś na komputer sprawdzic błędy. Powinno pokazać co jest przyczyna. Być może uszkodził się któryś podczas stłuczki.