Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wanilliaxd

Wymiana przegubu wewnętrznego

Recommended Posts

Witajcie.

Mam problem, auto jest u mechanika trzeba wymienić wewnętrzny przegub. Wszystko było by ok ale niestety, oprócz przegubu trzeba wymienić jeszcze jedną część ale z drugiej strony. Mechanik się męczy bo nie może wyciągnąć jej..z tego co tylko zapamiętałam to jest tam jakiś drucik, który działa jak sprężyna i to właśnie nie chce wyjść. Mechanik się wkurza bo nie chce tego robić na chama żeby nie rozwalić skrzyni..macie jakieś sposoby na to ?

Wybaczcie, jak czegoś nie zrozumiecie ale nie znam się i dokładnie nie umiem tego określić..:D

Trzeba energicznie szarpnąć i musi wyjść. Ja innego sposobu nie znam

No niestety nei sprawdza sie to..facet podejrzewa ze od nowosci nie byl wymieniany i "zastygl" haha

Jak się domyślam nie może zdjąć przegubu z pół ośki. półośkę mocuje w imadle i szarpie za przegub lub tłucze w niego młotkiem przez kawałek deseczki, musi zejść.

Swoją drogą to doopa z niego a nie mechanik jak z takimi problemami nie jest sobie w stanie poradzić.

zmień mechanika;)

No niestety..okazalo sie ze to skrzynia..wszystko wymienili ale usterka nie zostala usunieta zdemontowali wszystko ponownie i wyszlo ze skrzynia...

widzialam skrzynie na olx za 200zl w 100% sprawna ale boje sie jej brac :D

a jaki to rocznik auta?

Rocznik już znamy, natomiast jeszcze jaki silnik dokładnie.

Z drugiej strony nic innego Ci nie pozostaje jak zakup używanej skrzyni, naprawa Twojej jeżeli nawet się ktoś podejmie i tak będzie dużo droższa niż zakup używki.

To te mechaniory dziwne jakieś, skoro mówią że skrzynia to co? całą chcą wymienić? a to dziwne dla mnie jest jakieś naciąganie na kasę tu widzę moim okiem. Niech określą co jest konkretnie do wymiany w skrzyni  skoro wszystko rozebrali jak koleżanka twierdzi. A swoją drogą dobrze jeden z kolegów mówi że trzeba zmienić tych mechaników na innych kumatych w tym temacie. I tu też koledzy mieli rację męczył się ze ściągnięciem przegubu z półośki, a to dziwne jakieś jest bo z reguły powinno zejść. Sam osobiście wymieniałem sobie w aucie jak w opisie z obydwóch stron przeguby wewnętrzne i zewnętrzne i problemów żadnych ze ściągnięciem nie było a siedziały od nowości, robiłem to jakieś 3 miesiące temu sam.

Mnie dziwi że rozbierali przegub a uszkodzona była skrzynia, uszkodzenie przegubu powinni zdefiniować bez jego rozbierania :)

Jak podejrzewam jest to 2.0dtl czyli skrzynia f18 w której pada mechanizm różnicowy ale niech to koleżanka potwierdzi.

No JarekS masz rację ale jak by byli kumaci właśnie ci pseudo fachmani to by wiedzieli jak sprawdzić uszkodzenie przegubu bez demontażu,ale to świadczy właśnie o ich profesjonalizmie, po prostu szkoda słów. Mogli też poinformować co jest do wymiany w tej skrzyni co im to szkodziło? nic. Przecież babka sobie sama tego nie zrobi, i odda furę jak trzeba będzie to zrobić do mechanika przecież.

Słuchajcie.

Cały sęk w tym, że nie powiedzieli co do wymiany rzucili tylko hasło" skrzynia" i żebym szukała na rynku wtórnym bla bla bla...po tej całej gadce już rzuciłam tekstem " to już wole dobić to auto " (wyrwane z kontekstu bo sie wkurzyłam i nie pamietam dokladnie co im powiedzialam) ale o tyle dobrze,że zapłaciłam tylko za przegub, który ja kupowałam bo drugi przegub oni kupili i wymienili i tyle było mojego wkładu finansowego. :D Oczywiście muszę jeszcze tydzień się wstrzymać z oddaniem auta do innego mechanika bo autko niestety potrzebne na gwałt. Dobrze, że u mnie na wiosce jest jeszcze 3 mechaników może jak pojade do któregoś to się dowiem konkretnie co i jak.

Please login or register to see this quote.

tdi to jest w golfach i paseratii :) w vectrze jest dti :)

A jakie masz ogólnie objawy? może od tego zacznijmy

Literówka czepiasz sie :D haha..no hmm..szczerze nie umiem tego opisac tak żeby było wiadomo oco mi chodzi :D  no ale dobra od strony kierowcy zgrzytanie, stukanie podczas jazdy tez ciezko mi przeskakiwac na biegi np z 1 na 2 albo z 3 na 2 ale za to przy zakretach wszystko jest cicho i dopiero wtedy to jest muzka dla moich uszu :D

To nieźle fachowcy że przy takich objawach zdiagnozował i przegub wewnętrzny. Jakoś mnie nie dziwi że nie umieli go wyjąć. Przy przegubie wewnętrznym objawy nie będą zmieniały się podczas skręcania. Ciekawe jak powiązani z nim ciężką zmianę biegów. Jak dla mnie skrzynia do wymiany (tym razem mieli rację) dlatego że mechanizm różnicowy pracuje inaczej podczas jazdy na wprost i w zakręcie

Już kupiłam skrzynie akurat mialam szczecie bo pojechalam do faceta co ma czesci od opli i ostatnia skrzynia byla :D teraz oddac tylko znowu do wymienienia skrzynie i mozna jezdzic...

A co do kosztow ? jeden powiedzial ze jak dla mnie to 800zł weźmie bo trzeba bedzie silnik wyciagac a drugi 1200 wezmie...

rzeczywiście trzeba wyciagac silnik zeby skrzynie wymienic?

Już kupiłam skrzynie akurat mialam szczecie bo pojechalam do faceta co ma czesci od opli i ostatnia skrzynia byla :D teraz oddac tylko znowu do wymienienia skrzynie i mozna jezdzic...

A co do kosztow ? jeden powiedzial ze jak dla mnie to 800zł weźmie bo trzeba bedzie silnik wyciagac a drugi 1200 wezmie...

rzeczywiście trzeba wyciagac silnik zeby skrzynie wymienic?

Silnik? Dobrze że nie chcą szyby wycinać. Znajdź kogoś kto się na tym zna. Ja w byłej vb w ciągu dnia wyciągnąłem skrzynię 2 razy

to jak ty to zrobiles :D nie no skrzynia bedzie u kogos innego wyciagana..

tylko jestem ciekawa jak to sie odbywa :D

Samochód stawia się na "kółkach", odkręca koła, podwieszane silnik, wykręca sanki i skrzynia gotowa do wyjęcia. Myślę że koszty raczej w granicach 400zł, ale nie wiem jak biorą mechanicy bo wszystko ogarniam sam

Nie trzeba sanek wyciągać, da się i bez tego wystarczy je odpowiednio spuścić w dół.

Koszt wymiany skrzyni nie powinien przekroczyć 400-500 zł !!!

Poproś jakiegoś "chłopa" aby pojechał za Ciebie dogadać temat bo widać że próbują Cię dobrze na kasę rąbać.

Dzwoniłam własnie do mechanika i powiedziałam mu ze wydaje mi sie ze za duzo chce..ale wyjasnil mi czemu tyle chce..

jak oddawalam auto zmienil 2 przeguby..jeden ja kupilam drugi on kupil i nie wzial za niego kasy i za robote nie wzial ani grosza bo mowil ze nic nie zrobili i za to ze dlugo czekalam na auto..przegub 110zl ich i robocizna 100 zl..do innego auta skasowal 1000zl za wymiane..

jutro pojezdze dodatkowo po miescie po mechanikach i popytam :D 

Ale w Zielonej Górze i w Nowej Soli będą się cenić :D

A co Ciebie ma to interesować że są debilami i w ciemno wymieniają dobre elementy na dobre w celu odnalezienia usterki?

A tak BTW to wolał bym mieć założony oryginalny przegub nawet po 200-300tyś niż to najtańsze goofno za 100 zł.

Czyli nie wziął nic to teraz muszą sobie odbić. Już ktoś pisał wcześniej żeby darować sobie tych fachmanów. Co do opuszczania sanek, możliwe że miałem za nisko samochód i sanki nie dały opuścić się odpowiednio dużo