Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

pawełw

Płyn czyszczący układ paliwowy.

Polecane posty

Witam. moja viki od pewnego czasu po odpaleniu na zimno ma drgania, lekko falują obroty, po chwili objawy te zanikają. Mój mechanik sprawdził parametry silnika , dwumasę i wszystko niby ok. Dolał trochę jakiegoś płynu czyszczącego układ paliwowy przy okazji wymiany filtra paliwa i rzeczywiście trochę pomogło. Jednak nie do końca. Jaki u siebie stosowaliście i polecacie płyn do czyszczenia układu paliwowego bo chcę zatankować do pełna i trochę auto przegonić. Pozdrawiam.

Staraj się wlewać paliwo na sprawdzonych stacjach i najlepiej mieć wysoki stan w zbiorniku zwłaszcza zimą 

Staram się, i wlewam paliwo tylko na dużych stacjach. Jednak raz przejechałem się na ,,głębokiej'' rezerwie. Dodam, że  po dolewce płynu od mechanika po przygazowaniu poczułem, że auto odmuliło (tak jakby coś się odetkało) i przyspieszyło ładnie, jednak długo to nie twało.

W  Feu Vertcie możesz wyczyścić wtryski maszynowo, na pewno będzie to lepsze od dolewania jakiegoś środka do paliwa.

po czyszczeniu wtryskow warto zrobic czyszczenie calej instalacji paliwowej- po kilku latach potrafi byc tam bagno (duze stacje nie gwarantuja czystosci paliwa)

co wy gadacie przecież to są mechaniczne wtryskiwacze ktore jeżdża po 400 tys km i nic z nimi nie trzeba robić najlepiej stosowac srodek liqui moly do czyszczenia wtryskiwaczy i układu paliwowego działa i mozna opinie poczytac w internecie. jeśli drgawki pojawiaja się po odpaleniu po uplywie ok pol minuty i ustępują po jakiś 5 minutach prawdopodobnie uszkodzona jest wiązka idąca na pompę wtryskową. miałem raz taki przypadek i nie wiem dokladnie co z nia bylo nie tak ale po wymianie na inna auto zaczeło równo pracowac po odpaleniu

moze po prostu sie zapowietrza. jesli po odpaleniu i przejechaniu sie krotko objawy przy ponownym odpaleniu juz nie wystepuja, to postaw go przodem do gory na pare dni i zobacz czy chodzi gorzej lub czy w ogole odpali (ale miej naladowany aku i poczytaj jak sie go odpowietrza).

Edytowano przez Aspirant

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Puzoniasty, właśnie u mnie jest dokładnie jak opisałeś. Drgania zaczynają się po jakies minucie i nie trwają długo. Moze zaczne od płynu. Jak zdiagnozowales uszkodzenie wiązki i czy da sie to samemu wymienic. Jaki koszt ?

Parę osób mi radzilo sprawdź wiązka i piny w pompie postanowiłem wymienić od razu. Sam nie wymienisz jeśli nie masz kanału potrzeba ją odpiac pod obudowa filtra oleju koszt wiązki 50-100 zł i trochę roboty mechanika pewnie w 200 się zamkniesz a ja to zrobiłem dlatego bo podmienione wszystko co było możliwe koła pasowe rolki napinacze paski przeplywki zaworki i na koniec pompa i brak rezultatu dopiero wymiana wiązki zdała egzamin 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.