Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Barakuda1900

Przełączanie na gaz

Polecane posty

Witam posiadam vectre b z silnikiem x16xel czyli 1,6 16v z instalacją gazowa lovato rgj smart.

Od jakiegoś czasu mam problem z przełączanie na gaz, otóż po przejechaniu 10 km (trasa swidnik lublin) przełącza się na gaz owszem ale obroty spadają i w efekcie gaśnie, jak po dłuższym czasie sam włączam na gaz to tak jak by łapały poszczególne gary po kolei, aż wkoncu złapie i jest elegancko, dodam jeszcze ze gdy dłużej pojeździe na zagrzaniu silniku to nie mam problemu z przełączanie na gaz.

Proszę o jakieś konstruktywne porady.

Na początku wymienił bym filtry  i wyczyścił wtryskiwacze (miałem takie same objawy i pomogło)

problem jest we wtryskiwaczach gazowych albo w reduktor gazowy szwankuje.

Bez zobaczenia co pokarze program do konfiguracji instalacji niczego konkretnego nie ustalimy.

Edytowano przez cypress

Co do regulacji to nie wiem czy trzeba ponieważ jak tylko złapie to pracuje jak mazenie. Co do czyszczenia parownika to faktycznie by się zdało, 3 lata nie czyściłem. Jakie by były koszty zakupu nowych membran i wtryskiwaczy ?

Znacie może dobrego gazownika w Lublinie?

Nie znam nikogo dobrego w Lublinie kto by serwisował lovato.

Edytowano przez Barakuda1900

W astrze z tym samym silnikiem miałem zwykła instalacje i nie narzekałem teraz kupiłem vectre z instalacją nawtryskach i są problemy masakra

Widać, że jednak masz małe pojęcie o lpg. Nie ma w ogóle porównania co do jakości pracy i precyzji dawkowania, a to że instalacja jest zaniedbana albo niepoprawnie założona to inna sprawa

Instalacje przeniosłem trochę wyżej bo parownik był założony pod akumulatorem i nijak nie mógł się zagrać, ale objawy są takie same jak wcześniej, wiec zostaje gazownik aby sprawdzic ustawienia, ale nie znam żadnego od lovato w Lublinie 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A czemu to nie mógł sie zagrzać. Tysiące aut maja w tym miejscu reduktor i jakoś sie zagrzewa. Przestań naprawiać auto takimi metodami bo sie urobisz a nic z tego nie będzie.

Zadzwoń do Adama Rogowskiego. Może on Ci pomoże . 

Edytowano przez michalm83

Ja dopiero wyprowadza ten samochód na prostą, nawet nie wiecie jak zmasakrowany był silnik, a przełożyłem parownik bo miałem go wyżej w astrze i chciałem mieć lepszy dostęp do niego, wymienię w nim jeszcze filtr fazy ciekłej i zobaczę czy coś się zmieni jeśli nie to kupię zestaw naprawczy i przeczyszcze go. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.