Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
rav52v

Kilka pytań odnośnie zacisków z tyłu abs i ręcznego

Recommended Posts

Witam, miałem problem z podbiciem przeglądu ze względu na brak ręcznego w lewym kole, znacznie słabszą siłę hamowania w hamulcu prawym względem lewego - z tyłu, oraz brak ABS. Przegląd oczywiście podbity, ale jako, że auta nie mam zamiaru pozbywać się dłuższy czas to postanowiłem rozwiązać problem. Dodam, że mam nowe tarcze (brembo) oraz klocki ceramiczne (Jurid) z tyłu oraz z przodu.

1. Zacisk z tyłu wymieniałem jakieś 70-80tys. km temu, ale już wcześniej było widać, że nie jest najwyższej jakości - chińczyk (firma max gear max sport czy coś takiego), jaki zacisk polecacie, żeby długo podziałał, ale nie wydać fortuny (500zł za sztukę firmy TRW to za dużo), na allegro jest wybór np firmy

Please login or register to see this link.

albo

Please login or register to see this link.

, może w ASO mają znośne ceny? Co polecacie?

2. Ręczny to jest kwestia najprawdopodobniej starych zużytych linek, czy trzeba zdejmować cały tunel, czy wystarczy np miejsce na napoje? Czy może w środku nic się nie demontuje, bo widzę, że są jakieś linki "tylnie" Jak to działa i ewentualnie jakie wybrać?

3. Problem z ABS mam od co najmniej pół roku, komputer diagn. pokazał problem z prawym przednim czujnikiem abs, jednak nie do końca wiadomo, czy chodzi o ten czujnik (czyli o defakto całą piastę), czy o komputer ABS, czy o idące do tego czujnika przewody, czy da się jakoś to sprawdzić, czy po prostu nic innego poza czujnikiem się generalnie nie psuje?

1. Oryginalne zaciski bym sam regenerował mierzysz tłoczek kupujesz zestaw naprawczy i do dzieła.

2. Najpierw zacisk bo to moze one nie wysuwaja tloczka linki spraw wzrokowo czy nie maja pekniec

3. Wtyczke bym sprawdził czy gdzies kabel nie jest walniety a dopiero potem sam czujnik wymienił

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Please login or register to see this quote.

1. Niestety nie mam narzędzi ani możliwości tego zrobić samemu, ale zestaw naprawczy to dobry pomysł

2. Linka po stronie niedziałającego hamulca ręcznego nie rusza się w środku

3. Wtyczkę sprawdziłem przy kole, wszystko tam wygląda ok, czujnik niestety wiąże się z wymianą całej piasty, czyli 300zł+ za samą część

To to chyba kolego odpowiedziales sobie sam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> trzeba to zrobic raz a dobrze bo potem niepotrzebne koszta i nerwy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka