Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

paczkowo

z30dt stuki , chrabotanie

Polecane posty

Witam kolegów. rozrzad i pompa wody wymienione. Mialem nadzieję ze chrabotanie minie, myslałem że moze jest to wina zębatki na pompie wody ale okazało sie ze jest wszystko ok. 

Zamieszczam link do filmiku, Najbardziej słychac w od strony prawego koła. Nie jest to spowodowane osprzętem ponieważ po zdjęciu paska wielorowkowego nadal jes to samo. 

Macie jakieś pomysły ?

Wydech szczelny? Rury dolotowe i skrzynka filtru powietrza? Ja gadam na czuja, bo z nagrania nie wychwytuję.

Możliwe ze jestem zbyt wyczulony i one tak chodzą ale przy nagraniu przy kole słychać takie jak by tarcie się, pierwotnie myślałem ze mogą to być zębatki ale to jednak nie one

i jak myślicie ? ma ktoś lub miał ktoś podobne chrabotanie, tak jak by tarcie ?

Szkoda że daleko, bo porównalibyśmy na żywca.

Koledzy przesyłam kilka kolejnych filmików. zauważyłem tak jak by te stuki nie zależały od predkości obrotowej silnika, no chyba że mi się wydaje

Jeśli metaliczne cykanie, to może luz zaworowy? Ale na pewno częstotliwość jest proporcjonalna do prędkości obrotowej. Przedostatnie, co mi przychodzi do łba, to podłącz op-coma i obserwuj położenie egr. Ostatnie, to prąd. Wtyczki na wtryskach i zaworach scv.

scv i pompe wykluczam bo w serwisie zaraz przed moim kupnem była wymieniana cała pompa.

A czy egr może powodować taki hałas ? Wczesniej go wykrecalem i czyścilem i wyglądał na ok. 

Jutro postaram się nagrać filmik na zimnym silniku to będziecie słyszeli jak ładnie chodzi ( bez tego chrabotania)

Tak jak obiecałem, zamieszczam film z pracy silnika na zimnym silniku. Chrabotania brak , auto chodzi jak należy.

Przełączałem się pomiędzy nagraniami, ale nie wiem o który dźwięk chodzi...

najwięcej go słychać z pod samochodu, dziś próbowałem go zlokalizować z podnośnika i nasłuchiwałem przez drewienko i wszedzie cisza.

Tak więc bedziemy jeździć i patrzeć czy bedzie coraz głośniej czy nie. A może to ja za dużo wymagam a te silniki tak chodzą :)

A czy jest możliwość aby ten denerwujący dzwięk był spowodowany wymianą oleju ? Autko zalane mobilem m-sup 3000 5w30

Wątpię. Ja leję specol. Chyba, że trafiłeś gnój.

tak sobie dziś przeglądałem filmiki z silnikami z30dt i na jesnym zauważyłem identyczny dzwięk jak z mojego. Może ten film pomoże w zdiagnozoaniu przyczyny hałasu ?

Powiem tak, miałem podobnie, nie przejmowałem się do momentu lawety. Sprawa prozaiczna i u mnie tania w naprawie. Dokładnie taki sam "słabo wychwytywany dźwięk". Co padło? Rolka na alternatorze. Dla spokoju zregenerowałem całego altka. Niesie się po silniku. Że zmienne jest obciążenie, różnie było to słychać, w zależności też od włączonego osprzętu w furze.

Mogę się mylić, ale alternator i stan pasków od tego czasu jest dla mnie ważniejszy niż wcześniej. Byłem uziemiony przez padnięty aku (wyssało go na dojeździe).

PS: Z filmików powyżej wnioskuję, że raczej wszystko jest OK, gra podobnie jak mój.

Możliwe że przewrażliwony jestem :) Co do altka to odpada ponieważ po zdjęciu paska i odpaleniu dźwięk jest ten sam

Witam kolegów, problem nadal denerwujący i nie rozwiązany. Pewne tylko że nie pochodzi od osprzętu napedzanego paskiem. Jedni mówią że może dwumasa lekko sie odzywa inni nic nie mowią :) Najbardziej mnie zastanawia że na zimnym silniku słychać tylko normalny czysty dzwięk dizelka 

Nagrałem jeszcze jeden filmik innym telefonem:

Nie doczytałem, że sprawdzałeś osprzęt - przepraszam

Zaczęło się robić ciepło i u mnie podobnie - też coś dzwoni, ale to być może charakterystyka oleju. W każdym bądź razie rozumiem o który dźwięk Ci chodzi :P wysoki, zaburzajacy konsystencję niskich tonów dizla - jakkolwiek to brzmi :D to moja pierwsza wiosna z 3.0 184, więc od razu zwróciłem uwage

no właśnie, na zimnym silniku jest elegancki dźwięk v6 dizelka a w momencie rozgrzewania pojawia sie to cos. Bardzo mnie to irytuje, jeden filmik który zamieściłem (nie mojego autorstwa) jest opisany jako przed czyszczeniem egr, szkoda tylko że autor nie zamieścił filmika po czyszczeniu, wiadomo by było czy to może być egr czy nie. Choć ja u siebie go rozkręciłem i nie był zbytnio brudny od sadzy.

A jaka skrzynia? Bo jak manual F40 to sprawdź czy dźwięk występuje z wciśniętym sprzęgłem. Te skrzynie chroboczą.

Edytowano przez ksmx

Według vinu skrzynia F40. Ale dźwięk nie jest zależny od tego czy sprzęgło wciśnięte czy nie

Dopiero teraz zajarzyłem o który dźwięk chodzi. U mnie jest to samo nawet po wymianie pasa. Nie szukam. Jeżdżę.

Nie wiem czy to ma wpływ, ale zauważyłem, że chrobotało (u mnie) w okresie, w którym mniej jeździłem ze względu na pracę i chorobę. Od miesiąca znów dużo jeździmy i powiem Ci, że przestało chrobotać, nawet jak znów zrobiło się zimno. Jest bardzo przyjemnie, nadal podoba mi się ten silnik i oby służył jak najdłużej. Jestem po drugiej wymianie oleju (był Castrol, jest Motul 5w30) i kompletnie to nie miało wpływu na żadne odgłosy. Myślałem, że to się jakoś przełoży jak w przypadku poprzednich 2.2 DTI.

Za to zawiecha z przodu zbliża się ku końcowi i inne stuki zaobserwowałem :D Jeżeli wszystko jest w normie, nie przejmuj się.

Witam kolegów po dłuższym czasie, niestety nie rozwiązaniem jeszcze problemu tego hałasu, bardzo mnie on denerwuje bo wiem że jak kupowałem autko to bo nie było. Może ktoś w tym czasie spotkał się z podobną sytuacją ?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...