Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

SemisXHQ

[Projekt] - Nexus7 jako globalne centrum multimedialne

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów :) 

Przeczytałem dość dużo tematów i obejrzałem sporo filmów o instalacji tabletu nexus7 jako główny "system multimedialny" mojej VC.

Mam plan, który chciałbym Wam przedstawić. Ma on 2 wersje - obje mają plusy i minusy i chciałbym przedyskutować je z Wami.

Wersja numer 1 - Całkowity brak radia - tablet jako całkowite centrum.

Więc tak w tej wersji pozbywamy się całkowicie fizycznego radia w samochodzie.

W ramce 2din mocujemy tablet nexusa, robimy otwór na zasilanie. We wnęce na radio trzeba będzie zrobić zasilanie tabletu (tablet będzie posiadał specjalny ROM, jest on tak skonstruowany, że jeśli tablet ma zasilanie to odpala się - jeśli zasilenie zostaje odcięte w tedy tablet się wyłącza)  - trzeba zrobić dodatkowe gniazdo zapalniczki i wsadzić do niej zasilanie USB, do którego podłączymy HUB USB.

HUB USB będzie działał (jak sama nazwa wskazuje) jako nas rozdzielacz. Nexus7 pozwala na podpięcie do niego wiele urządzeń na raz. 

Po kolei. Rzeczy, które chce podpiąć pod HUB'a:

• Mini wzmacniacz USB (

Please login or register to see this link.

)
  • Antenę DVB-T (jeszcze nie wiem jaką - szukam odpowiedniej, którą będę mógł podłączyć do anteny, która znajduje się na dachu)
  • Jedno gniazdo USB zostanie wolne - chciałbym je przedłużyć i zrobić dedykowany PORT USB w jednej z zaślepek, które mam dookoła radia - puściłbym tam port USB, do którego mógłbym podpiąć jakiegoś pendrive z ewentualną muzyką lub filmami.

Mini wzmacniacz należałoby spiąć z kostką ISO, żeby dostać się do głośników i vu'ala

Antena z radia posłużyła by do złapania sygnału nie tylko z radia, ale też z DVB-T, przez co można byłoby oglądać telewizje w dłuższych trasach

Tylko mi się wydaje czy to nie jest aż tak skomplikowane i da radę to. zrobić nie dużym kosztem - mogę się mylić - co sądzicie? 

PLUSY:

1. Estetyczniejsze rozwiązanie
  2. Dużo możliwości dalszego rozwijania (np o kamerę cofania)
  3. Dużo pomocy (np nie trzeba podpinać żadnego telefonu nigdzie jak chcemy gdzieś jechać bo mapa po prostu zawsze jest i w głośnikach zawsze będzie :) )

MINUSY:

1. Duża inwazyjność - jak coś popieprzę to może nie być ciekawie
  2. Duży nakład pracy i pieniędzy

Wersja nr 2 - schowane radio 1din, do którego podłączamy AUX'em tablet

Wersja nie znacznie różni się od poprzedniej - tutaj jednak zamiast wzmacniacza anteny i huba - robimy po prostu zasilanie za tabletem, z ROM'em opisanym jak wyżej tylko, że tutaj używamy radia 1din jako główny przetwornik wszystkiego.

Długo nad tym myślałem. Radio można byłoby ukryć w schowku - gdyby ktoś chciał podpiąć sobie AUX, to po prostu przepina kabel, podpiąć pendrive - po prostu go wpina - nie trzeba bawić się z antenami, wzmacniaczami i hubami. 

PLUSY:

1. Mała inwazyjność
  2. Szybkość prac
  3. Nie wielki nakład kosztów

MINUSY:

1. Słaba estetyka
  2. Mało możliwości

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc wszystkim użytkownikom forum. Jeśli ktoś robił już coś podobnego (wiem, że był tutaj jeden temat, ale nikt w nim nic nie odpisuje ani nic :/) to prosiłbym o jakieś ewentualne rady czego unikać, albo za co się nie brać.

Edited by SemisXHQ

Ja bym wybrał drugą opcję. Sam mam zamiar tak zrobić. Możliwości masz tyle samo co w pierwszym a nawet więcej, jedyne to ukryć fajnie radio, podłączyć tablet auxem do radia i tyle.

Co do 1 sposobu to co ma na celu wstawienie tego mini wzmacniacza zasilanego z usb :D? Chyba niechcesz pod to podlaczac glosnikow?

Za tabletem potrzebujesz jedynie wzmacniacza ale wiekszej mocy niz ten z linku. Np 4×50W. Wstawianie radia to przerost formy nad trescia. Usb, wszelkie regulacje itp i tak beda z tableta wiec radio jest zbedne wg mnie.

Edited by patryk-84a

Witam,

polecał bym opcję drugą android ma to do siebie że od czasu do czasu potrafi się przywiesić a jeśli masz radio to pyk i przełączasz na radio czy też i dalej da się czegoś posłuchać. Mówię to z swojego doświadczenia z Nexusem  2012.

Z tymi tunerami też nie jest tak różowo udało mi się uruchomić radio ale nie ma dobrej aplikacji do obsługi tego.

Ja u siebie radio radio zamontowałem w miejscu półki pod panelem nawiewów. Załączam zdjęcie jak robiłem przymiarki do radia. Postaram się zrobić jakieś lepsze zdjęcia jak będziesz chciał wraz zamontowanym tabletem. Swoją drogą najtrudniej jest zrobić jakoś sensowną ramkę żeby to jakoś wyglądało, ja niestety od pół roku się zbieram do tego a tablet trzyma się na prowizorce ...)

Pozdro

Syga

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this quote.

No naprawde nic tylko podziwiac. Juz 100 razy lepiejb y wygladalo gdybys wywalil ori radio i kupil ramke z polka pod radio 1 din. Bo tak jak jest teraz to ochyda i wogule bez sensu. Zostawiasz ori radio zeby bylo ladnie i oryginalnie a nizej w schowku szpecacy badziew. 

Dokładnie przecież to w ogóle nie wygląda tylko szpeci. 

ciekawe jak to ma zrobić jak w miejscu ori radia ma tableta wbudowanego... a to zdjęcie ma z przymiarki jak mierzył przed przeróbką, ale poco czytać cały post

To wogule bez sensu pchac tableta a nizej jeszcze radio. Ale wiadomo kazdy robi pod siebie. U mnie bedzie centrum multimedialne schowane. Wdzystko bedzie wyswietlane na ori cidzie, dodatkowo sterowanie bedzie dotykiem na wyswietlaczu.

nie każdego puszcza na pewno budżet by kupić taką stację multimedialną, a co do tabletu i radia to pewnie tez bym tak nie robił ale ma to swoje plusy, a że miejsca brak to każdy kombinuje jak może 

Tylko jak rozwiązać to podłączenie z głośnikami? Oczywiście aby zachować jakość dźwięku.. Zasilanie radia to najmniejszy problem, samo rozdzielenie na głośniki może sprawiać kłopot według mnie. Chyba, że ma być to na zasadzie, że drugie radio 1din będzie jedynym obsługującym dźwięk, ale chyba lepiej byłoby zachować dźwięk również do ori radia, bo np. navi musi gadać. Sam chciałbym coś takiego wykonać bo ciągłe nagrywanie płyt doprowadza mnie do szału. Tylko, żeby to jeszcze dało się obsługiwać z ori radia najlepiej, już ciul z listą na wyświetlaczu ale chociaż głośność.. TYLKO JAK :(

Napisz dokladnie co chcesz osiagnac. Co mialo by byc zrodlem dzwieku i czego nie rozumiesz?

Osiągnąć coś, abym w CD70 miał możliwość podłączenia USB bądź karty pamięci. Aux mnie nie zadowala. I byłaby opcja aby zamontować drugie radio, 1din, np. w schowku i tam byłaby obsługa muzyki (usb, karta pamięci) a cd70 tylko od navi, bluetootha, BC.

Tylko pytanie, czy jeśli będą podłączone dwa radia pod głośniki to czy będzie to funkcjonować w jakiś normalny bezproblemowy sposób. Fajnie by było aby możliwość regulacji głośności miało cd70 ale to pewnie inna szkoła jazdy

Obecnie u mniej to jest jeszcze prowizorka robiona na szybko, nic docelowego. Druga opcja to radio 1 din schować za tabletem i zrobić mechanizm jego wysuwania na przycisk;) ale to wymagało by aby można było sterować z kierownicy głośnością a jak narazie nie zdecydowałem się na zakup interfejsu do Kenwooda (koszt około 200zł) 

Wstępnie plan u mnie wygląda tak:

1. Zrobić estetyczną ramkę (ewentualnie z mechanizmem)

2. Ogarnąć sterowanie z kiery tak aby można było sterować i radiem i tabletem ( wymieniłem z autorem modułu CAN SMART MODULE parę maili i jest możliwość że udało by się wyprowadzić mu interfejs do guzików z kiery który mógł bym połączyć z swoją płytką i oprogramować to już po swojemu:) )

Pozdro 

Please login or register to see this attachment.

Niektore radia maja wyjscie na wzmacniacz. Mozna sygnal z tych wyjsc podpiac pod aux w cd70. A jak brak wyjscia to mozna dorobic ;).

Edited by patryk-84a

I z tego co mam rozumieć to się na tym poniekąd znasz? :D Inowrocław w sumie nie tak daleko a nigdy tam nie byłem, no przejazdem tylko.

A może coś takiego?

- CU, VCU-01/02 System & Price Overview ------

a) Comfort Unit CU – 120 EUR, see:

CU + VCU-01 User Guide:

Z28NEx & Z20LEx CU's ECM-Monitor Guide:

b1) Video Converter Unit VCU-01 – 180 EUR (intended for installation

along with the CU; RGB cable not included), see:

Demo Videos:

VCU-01 Installation Guide:

b2) Video Converter Unit VCU-02 – 180 EUR (standalone solutions

intended for installation without the CU; RGB cable not included),

see:

Demo Video:

VCU-02 Installation Guide:

c2) Complete Set Raspberry Pi 2 – 100 EUR

Note: Complete Set Raspberry Pi 2 contain: RASP-PSM, black metallic

enclosure, SBC Raspberry Pi 2, Micro SD Card + OS OpenELEC and MPEG-2

licence key.

e) Raspberry Pi Infra Red IR Module and MCE Remote from the RPi4U

Electronics, see:

f) Reverse Camera for OPEL - CVBS NTSC video output, about $20, e-bay

Zenec (very expensive):

eBay (low cost):

g) Camera Power Switch – CAM-PS – 15 EUR

h) CD70/DVD90 Navi AUX Input retrofit - 45 EUR

Chetnie bym pomogl ale aktualnie NL :D

Czytalem. Ale wychodzi drogo ten interes. Jakas stacje MM mozna prawie za to kupic :D.

Byłem w weekend w sumie, Belgia/Holandia. Antwerpia - Rotterdam.

Kiedy byś był w PL? :D Kusi mnie błękitne 2.8 V6 ale są niestety w cenie nowszych Audi :D

Jeszcze mi się gwarancja skończyła w lapku i napęd padł to nawet płyty nie mam jak nagrać i w kółko tego samego słucham xd

Drogo owszem, ale zewnątrz fabryka. Wstawiłem pogladowo.

No dosyc zintegrowany system z autem i troche opcji dodatkowych by bylo.

W kwietniu bede w pl dopiero. Ja mam cdc40 opera. Zmieniarka na 6 plyt. Kilka plyt w schowku i daje rade jak narazie. Ale powoli tez mysle nad czyms dodatkowym ale bardziej zintegrowanym z autem. Tzn chce zeby zostalo ori radio a dodatkowy sprzet byl nie widoczny.

No ja też bym chciał aby był niewidoczny, ale z drugiej strony nie chcę za dużo kombinować bo nie wiem kiedy zmienię samochód...