Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
PiotrekWRO95

Wymiana tłumika końcowego

Recommended Posts

Hej wszystkim, ostatnim czasem zastanawialem sie nad wymiana tlumika końcowego na sportowy. Mam viki 96r. z 1.6 16v. Nie wiem czy będzie sens wogóle go montować, czy da jakiś sensowny efekt dźwiękowy, wiem ze mocy tlumik nie zwiększa wiec na to nie licze. Co do tlumika to chcialbym by byl gdzieś tak do 300 zl, dawal jakiś fajny efekt dźwiękowy i by nie szpecil viki. Oczywiscie jeśli cos takiego ma wogole sens, jeśli tak to jaki tlumik polecacie?

Do przedlifta to chyba tylko Irmscher dwururka będzie dobrze wyglądał. Cenowo się zmieścisz.

No dizeki, tylko jeszcze jakbys podał jakiś sklep gdzie moge takie kupic lub linki do allegor, to bym i piwo ci postwił :)

Oczywiście tu mowa o używanym:

Please login or register to see this link.

No tak w takiej cenie nie dostane nowego tłumika wiec w grę wchodzą używki. Czymś szczególnym róznią sie te tłumiki, bo na pierwszy rzut oka to sa takie same ale ceny widze różne. Z tych trzech co zaproponowałeś to który najlepszy twoim zdaniem. Dla mnie najlepiej wygląda ten najdroższy, tylko czy jest sens go kupowac jeśli niczym od pozostałych sie nie różni, efekt da taki sam a cena dwukrotnie wieksza.

Znalazłem jeszcze takie coś, co prawda gościu pisze że do auta po lifcie 

Edited by PiotrekWRO95

Please login or register to see this quote.

To też jest markowy, porządny tłumik do VB - ale inny niż poprzednie, chyba jest głośniejszy z tego co pamiętam z forum. zauważ po kształcie końcówek - zwykłe okrągłe a nie owalne. Cena zależna jest od stanu i fantazji sprzedającego. więc proś o lepsze zdjęcia. Osobiście do zderzaka bez wnęki wolałbym te owalne.

Please login or register to see this quote.

No tak ładniej się dopasowują do kształtu zderzaka ( mniej odstają), ale jeśli są markowe i dobrze utrzymane to myślę, że mogą przejść i takie. Te co ja zaproponowałem są w dobrej cenie i ładnie utrzymane, tylko czy przy montażu nie będzie z nimi problemów. Jeśli problemów nie będzie to myślę że na nie się zdecyduję.

No chyba że macie jeszcze jakieś  inne propozycje.

Problemów nie będzie bo to dedykowany tłumik do VB - odkręcasz stary, przykręcasz nowy i tyle. No chyba, że u Ciebie ktoś już coś spawał lub przerabiał to trzeba bedzie coś rzeźbić.

hej już kupilem tłumik do którego dawalem linka, jak zamontuje to nagram jak brzmi i wrzucę gdzieś tutaj. Ale jeszcze jedno pytanie co z pierścieniem uszczelniajacym? Czy jest juz w stockowym wydechu i jego mozna wykorzystać, czy kupić nowy? Jeśli kupić nowy (wiem ze to koszt rzedu 5 zl) to jaki wymiarowo, jak zmierzyć wymiar, ?

Zastanawiam się też czy może być bez tego  pierścieni,.lub co innego zamiast niego. 

Edited by PiotrekWRO95

jesli będzie to i tak się rozpadnie.

bez niego teoretycznie da się zamontować ale może być luźne no i nieszczelne a przy benzynowym silniku może to być słychać

Dzięki wielkie za pomoc, moze wstawie gdzieś tutaj efekt końcowy. Masz u mnie piwo kolego za ta pomoc, jeśli bysmy sie gdzieś kidys spotkali to przypomnij mi że widzę ci browara ;)