Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

lbnnn

spaliny w kabinie 1.9cdti - nieszczelnosc w turbinie

Polecane posty

Witam, od zakupu mojej vectry Z19Dth minęło poltora i25 tys. Km . Prawie od początku zakupu co jakiś czas do kabiny dolatywal smrod spalin. Samemu zobaczylem że za chłodnica okopcone są rury na czarno. Nie ruszalem tego bo musiałem porobić inne rzeczy aż do teraz. Mechanik zdiagnozowal przedmuchy w turbinie - no i oczywiście regeneracja itd. Przed oddaniem do mechanika byłem na komputerze z powodu błędów wysakujacych. Wyszło ze wychodzi błąd dlatego że mam zregenerowany kolektor ssacy( wstawione stalowe klapy) no i świece żarowe do wymiany które wymieniłem. Pytanie czy na kompie Nie wyszła by jakąkolwiek nieszczelność na tej turbinie ? I czy to może być powód spalin w kabinie ? 

jakby turbo miało nieszczelnosć to wywaliło by błąd, możliwe że masz pęknięty kolektor albo zerwaną śrubę

Czy słychac syk jak dodajesz gazu ???? 

Ja mialem podobny objaw, smierdzialo spalinami w kabinie i okazalo sie ze poklo lączenie na chlodnicy egr.

Po wymianie na używkę wszystko OK

Edytowano przez Bob76

nie, nie slysze syku. ale dzieki za rade.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ogarnął kolega to, 

Oczywiście nieszczelności turbiny nie wywali żadnego błędu, a nieszczelności jest realna 

Ja miałem nieszczelność przy chłodnicy spalin.Spaliny czuć było podczas pracysilnika na postoju.Ponieważ nie mam egr,wywaliłem ją i zaślepiłem grubą blachą na kolektorze wydechowym,i od strony egr też.

Możliwe również, że nieszczelna podkładka miedziana pod którymś z wtryskiwaczy. Koszt podkładki niewielki, i od razu czyste powietrze w kabinie. :)

Z pod wtryskiwacza to raczej ropą by śmierdziało, nie spalinami, 

Spalinami też śmierdzi kolego jak już miedziana podkładka pod wtryskiem kończy swój żywot. Doświadczyłem tego osobiście.

To mamy następna przyczynę, jeśli komuś będzie coś się działo wie gdzie szukać 

podepne się pod temat - podczas jazdy czy postoju spaliny nie czuć. problem się pojawia podczas wpalania DPF.

podczas jazdy śmierdzi - gdy ma miejsce chwilowy postój (światła np) to dymi mi spod samochodu i czuc ostrą spalinę.

wydech od plecionki do końcowego wymieniony na nowy (dpf zostal) wszystko skręcone, uszczelnione,podczas pracy silnika sprawdzone  nie ma przedmuchów. Którędy obstawiacie wydobywa się spalina? :/ Jest to brdzo uciążliwe i wydaje mi się niebezpieczne

Ja obstawiam pekniety kolektor, nieszczelności turbiny, 

Zobacz jeszcze rurkę od egr przy kolektorze co się łączy aż po sam egr, jeśli jest sprawny może tam też być, te rurki lubią pękać 

egr zaślepiony. Spalina idzie spod podłogi, nie spod maski.

To plecionka, 

Dziwne nie, wszystko zrobiłeś nie ma przedmuchow, a jednak spaliny widać jak się wydostaja i pewnie Ci z nawiewow śmierdzi, 

nie z nawiewów. podczas normalnego trybu nic nie czuc. podczas wypalania aż dymi na niebiesko spod auta, spalina idzie w góre aż za wysokość drzwi. nieszczelny gwint na czujniku w dpf?

A sprawdź czy okopcone jest będziesz widział, nie jest możliwe żeby nie było,jakby gdzieś uciekało to czy się wypala czy nie będzie czarne, 

Włącz sobie wypalanie serwisowe i patrz z kad jak ci tak zależy 

u mnie też tak było i winna była jednak plecionka

Witam. Pytanie czy jest możliwość wymiany dolotu ( rurka charmonijka ) od turbiny do chłodnic spalin bez zbytniego rozbierania bo  mam tam przedmuch  a  tam dosyć ciasno jest. 1.9 CDTI 120km

Jeśli mówisz tylko o tym fragmencie od kolektora do chłodniczki to nie ma tam filozofii. Jak zdemontujesz rurę od intercoolera do przepustnicy to już powinieneś mieć wystarczająco dużo miejsca, żeby podejść kluczem z przedłużką. Co najwyżej śruby od strony kolektora mogą być lekko zapieczone no i nie zgub uszczelki między rurą a chłodniczką spalin.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.