Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

ziomeq1531387

Vectra C Kombi Bujanie

Polecane posty

Witam miałbym takie pytanie posiadam vectra c kombi 2004r i gdy podczas szybszej jazdy juz od 80km/h zaczyna podskakiwac tył a przy wiekszej predkosci 120km/h skacze , trzesie cala buda samochodu co to moze byc przyczyna?? kola sprawdzone [felgi,opony] a samochodem dalej buja, sprezyny cale

Stabilizatory sprawdź 

Kolego jeżeli chodzi o stabilizatory z przodu to zmienione z tyłu nic nie ruszalem ale mialbym takie pytanie bo patrzac na obnizenie samochodu to z lewej strony jest nizej a z prawej wyzej czy to moglaby byc wina amorka??i jeszcze czy to moze byc wina bananow??

Edytowano przez ziomeq1531387

Ja mialem u siebie ze spadł odważnik z felgi bicie niesamowite opona wybita. Lozysko sie rozpadło dwie tuleje padły Wymienilem wszystko. Zbieznosci i przestalo bujac przy rozpedzaniu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Pitrek2608 kola i opony sa na 100% ok wiec to odpada a ja mam te bujanie nawet jak samochod leci na luzie z gorki..mam rozumiec ze tuleje plywajace??

Edytowano przez ziomeq1531387

Do sprawdzenia amortyzatory i zawieszenie tylne.

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu bo mam problem troszkę zbliżony do waszego. Jak jadę vectrą w granicach 120km/h po np. autostrada bardzo odczuwalne są boczne podmuchy wiatru. Auto zachowuje się tak jakby straciło przyczepność, wrażenie jakby wiatr prowadzał auto (wiem że wiatr robi swoje, ale czuje ze jakbym jechał znacznie szybciej to auto wpadło by w poślizg). Vectra ma 290 tys km, w zeszłym roku wymienione tuleje w bananach tył, gumki stabilizatorów tył i przód, łączniki stabilizatorów przód, sprężyny przód. Na przeglądzie wykazało ze amortyzatory ok, nie ma żadnych luzów w pozostałych elementach. Tak bynajmniej twierdził pan diagnosta.

Amortyzatory od nowości nie były wymienione, bo zawsze na przeglądzie mówiono mi że są ok. Na zakrętach czy jak wpadnę w jakieś nierówności nie czuje żadnego uciekania auta. Proszę o pomoc i wszystkie rady.

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Witam, mam problem przy hamowaniu, w momencie gdy naciskam hamulec z przodu w prawym kole słychać brzdek tak jakby sprężyna i zaczyna bujać samochodem . Dodam że całe zawieszenie z przodu jest nowe i nigdy wcześniej tego nie było, brzęczenie przy hamowaniu i bujanie pojawiło się jednocześnie i nie wiem czy zacisk hamulców jest do wymiany na pewno. Auto to vectra c kombii 2.2 direct 155 KM.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.