Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Kumek40

Nieszczelny kolektor ssący

Polecane posty

Trzy miesiące temu wymieniałem kolektor ssący. Teraz zaczęło śmierdzieć w kabinie i w okolicach samochodu  ropą.  Po zdjęciu pokrywy górnej silnika okazało się że na kolektorze jest ropa. Na tych czarnych plastikach co wpina się listwę. Wyczyściłem do sucha. Przekręciłem kluczykiem ale bez odpalania i okazuje się że od razu  zbiera się ropa (na zdjęciu czerwona strzałka) Trudno mi stwierdzić czy to wina uszczelki pod kolektor czy to ten jeden z czarnych plastików od klapek  jest nieszczelny i przepuszcza ropę. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem aby te plastiki prowadzące listewkę były nieszczelne czy raczej uszczelka.  Trudno to stwierdzić bo te plastiki są bardzo blisko krawędzi czyli uszczelki.  Jeżeli to plastik to będę musiał reklamować. Jeżeli uszczelka to nie wiem czy dostanę gdzieś samą uszczelkę bo na alledrogo tylko z kolektorem.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Kumek40

Witam moim zdaniem kolektor masz w porządku a ropa wydostaje sie z listwy(dokladnie zapomnialem jej nazwy)tA srebna co wchodza w nią te rurki metalowe i nakretki może ktoras się poluzowala i kapie na kolektor.

Dokładnie jak pisze kolega. To są dwie niezależne sprawy. Skąd niby ma się wziąć ropa w kolektorze dolotowym?

Kolega pisze że ropa leje się bez odpalania, a to jest szyna CR(wysokiego ciśnienia) ,to raczej bez odpalania nie powinno cieknąć. Ja bym szukał raczej nieszczelności na niskim ciśnieniu. Przewód gumowy od filtra paliwa do pompy wysokiego ciśnienia.

Moim zdaniem kolega pisze że przekreca kluczyk wiec daje na zaplon wtedy pracuje pompa paliwa w baku.Nie wiem czy to niskie czy wysokie ciśnienie,wiem ze kolega musi przejrzeć uklad paliwowy a nie szukać przyczyny w kolektorze

Koledzy patrzcie na zdjęcie i umiejscowienie, według zdjęcia tył auta jest na dole zdjęcia więc przód i wtryski są na górze zdjęcia. Nie wiem czy kolega opisuje auto na zapalonym silniku czy zgaszonym ale w tym miejscu gdzie jest pokazane niema żadnych przewodów od pompy czy filtra paliwa a jedynie przewód od przelewów na wtryskach ewentualnie sama listwa CR i rurki idące do wtrysków. Więc moim zdaniem albo przewód od przelewów walnięty albo rzeczywiście leci spod nakrętki rurki idącej do wtrysku.  

O tym właśnie napisalem uklad paliwowy do przegladu (jednak filtr paliwa jest kilka centymetrów od kolektora a tym bardziej od listwy sterujacej kolektora)powrót z wtryskow jest z drugiej strony bardziej od strony chlodnic

Zgadza się tylko że powrót z wtrysków łączą się w jednym miejscu a następnie jednym przewodem przechodzi nad kolektorem ssącym do.... zapomniałem jak to się nazywa chyba zasobnika powrotu czy jakoś tak, taki aluminiowy przykręcony do kolektora ssącego dwiema śrubami zdaje się :mysli:

Tak masz rację i kolega ma właśnie z tamtego miejsca wyciek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.