Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam od kilku miesięcy słyszę stuki w przednim zawieszeniu a dokładniej w okolicach prawego koła.  Byłem już kilka razy na stacji diagnostycznej i w zawieszeniu nie mam żadnego luzu.  Czy może to być wina amortyzatora lub sprężyny?  Amortyzatory ok 65% z tego co pamiętam na przeglądzie.  Ale czy przez nadpeknieta sprezyne mogą być takie stuki?  Dodam że miesiąc temu wymienialem same łożyska MC persona i sprężyny były całe ale zastanawiam się czy nie była ona peknieta w połowie grubości zwoju. Poduszki były sprawdzane razem z amortyzatorami na zasadzie gdy diagnosta uruchomił sprawdzanie amortyzatora położył rękę na poduszkę i nie wyczuł żadnego luzu. Są jakieś pomysły?  Łączniki stabilizatora i gumy również niedawno były wymieniane.  

Edytowano przez ArturArtur

Stacje diagnostyczna sobie odpusc:) dobry mechanik jezeli sam nie masz umiejetnosci jezeli masz to brecha i patrzysz gdzie jest luz. Stuka wiec gdzies musi nie mozesz wykluczyc nawet nowych czesci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

U mnie były podobne objawy. Mechanik diagnosta zrobił cały test zawieszenia, ale niczego się nie doszukał. Następnie organoleptycznie wsadził ręce nad kołem i wyciągnął jakieś ok. 4-5 cm końcówkę sprężyny z dolnego gniazda. Przestało stukać, ale sprężyny wymieniłem.

Niedawno wymienialem łożysko amortyzatora i sprężyny były całe przed wymiana łożysk były te same stuki.  Myślę że może amortyzator może pukac.  Nie mam pomysłów już.  

Wczoraj jechałem do pracy i cały czas trzymałem jedna prędkość i na równej drodze dwa razy mi puknelo aż poczułem pod pedałem gazu jakby ktoś delikatnie puknal mi w stopę.  Później jak puściłem na luz też puknelo po wciśnięciu pedału sprzęgła.  Może coś z przekładnia?  Albo przeguby?  Na zakrętach nic nie puka,  przeważnie na dziurach ale to też nie zawsze teraz zdziwiło mnie to że puknelo dwa razy na prostej i równej drodze 

Zobacz mocowanie maglownicy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.