Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ArturArtur

Pukanie w kole

Recommended Posts

Witam od kilku miesięcy słyszę stuki w przednim zawieszeniu a dokładniej w okolicach prawego koła.  Byłem już kilka razy na stacji diagnostycznej i w zawieszeniu nie mam żadnego luzu.  Czy może to być wina amortyzatora lub sprężyny?  Amortyzatory ok 65% z tego co pamiętam na przeglądzie.  Ale czy przez nadpeknieta sprezyne mogą być takie stuki?  Dodam że miesiąc temu wymienialem same łożyska MC persona i sprężyny były całe ale zastanawiam się czy nie była ona peknieta w połowie grubości zwoju. Poduszki były sprawdzane razem z amortyzatorami na zasadzie gdy diagnosta uruchomił sprawdzanie amortyzatora położył rękę na poduszkę i nie wyczuł żadnego luzu. Są jakieś pomysły?  Łączniki stabilizatora i gumy również niedawno były wymieniane.  

Edited by ArturArtur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stacje diagnostyczna sobie odpusc:) dobry mechanik jezeli sam nie masz umiejetnosci jezeli masz to brecha i patrzysz gdzie jest luz. Stuka wiec gdzies musi nie mozesz wykluczyc nawet nowych czesci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie były podobne objawy. Mechanik diagnosta zrobił cały test zawieszenia, ale niczego się nie doszukał. Następnie organoleptycznie wsadził ręce nad kołem i wyciągnął jakieś ok. 4-5 cm końcówkę sprężyny z dolnego gniazda. Przestało stukać, ale sprężyny wymieniłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedawno wymienialem łożysko amortyzatora i sprężyny były całe przed wymiana łożysk były te same stuki.  Myślę że może amortyzator może pukac.  Nie mam pomysłów już.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj jechałem do pracy i cały czas trzymałem jedna prędkość i na równej drodze dwa razy mi puknelo aż poczułem pod pedałem gazu jakby ktoś delikatnie puknal mi w stopę.  Później jak puściłem na luz też puknelo po wciśnięciu pedału sprzęgła.  Może coś z przekładnia?  Albo przeguby?  Na zakrętach nic nie puka,  przeważnie na dziurach ale to też nie zawsze teraz zdziwiło mnie to że puknelo dwa razy na prostej i równej drodze 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobacz mocowanie maglownicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...