Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ArturArtur

Pukanie w kole

Recommended Posts

Witam od kilku miesięcy słyszę stuki w przednim zawieszeniu a dokładniej w okolicach prawego koła.  Byłem już kilka razy na stacji diagnostycznej i w zawieszeniu nie mam żadnego luzu.  Czy może to być wina amortyzatora lub sprężyny?  Amortyzatory ok 65% z tego co pamiętam na przeglądzie.  Ale czy przez nadpeknieta sprezyne mogą być takie stuki?  Dodam że miesiąc temu wymienialem same łożyska MC persona i sprężyny były całe ale zastanawiam się czy nie była ona peknieta w połowie grubości zwoju. Poduszki były sprawdzane razem z amortyzatorami na zasadzie gdy diagnosta uruchomił sprawdzanie amortyzatora położył rękę na poduszkę i nie wyczuł żadnego luzu. Są jakieś pomysły?  Łączniki stabilizatora i gumy również niedawno były wymieniane.  

Edited by ArturArtur

Stacje diagnostyczna sobie odpusc:) dobry mechanik jezeli sam nie masz umiejetnosci jezeli masz to brecha i patrzysz gdzie jest luz. Stuka wiec gdzies musi nie mozesz wykluczyc nawet nowych czesci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

U mnie były podobne objawy. Mechanik diagnosta zrobił cały test zawieszenia, ale niczego się nie doszukał. Następnie organoleptycznie wsadził ręce nad kołem i wyciągnął jakieś ok. 4-5 cm końcówkę sprężyny z dolnego gniazda. Przestało stukać, ale sprężyny wymieniłem.

Niedawno wymienialem łożysko amortyzatora i sprężyny były całe przed wymiana łożysk były te same stuki.  Myślę że może amortyzator może pukac.  Nie mam pomysłów już.  

Wczoraj jechałem do pracy i cały czas trzymałem jedna prędkość i na równej drodze dwa razy mi puknelo aż poczułem pod pedałem gazu jakby ktoś delikatnie puknal mi w stopę.  Później jak puściłem na luz też puknelo po wciśnięciu pedału sprzęgła.  Może coś z przekładnia?  Albo przeguby?  Na zakrętach nic nie puka,  przeważnie na dziurach ale to też nie zawsze teraz zdziwiło mnie to że puknelo dwa razy na prostej i równej drodze 

Zobacz mocowanie maglownicy.