Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Kris8401

Zakup Vectry C 1.9 150 kucy

Polecane posty

Witam . Chciałbym  poznać Wasze zdanie na temat tego auta . Jestem zainteresowany  kupnem. Dzwoniłem do gościa zasięgnąć info. Dowiedziałem się , że: 

Auto miało wymienione kompletne sprzęgło , rozrzad przy przebiegu 298 tys. Główny powód wymiany padnięta pompa wody, olej 5 w 30 lub 40. Układ hamulcowy plus amory, pdf  usunięty w serwisie. Podobno do wymiany jest sworzeń wahacza prawy. Koleś jest mechanikiem lub miłośnikiem mechaniki i wszystko  robił sam. 

Chcę kupić vectre jako auto rodzinne. Moja vectra b jest już za mała.  Szukam czegoś ciekawego .  

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Z góry dzięki za pomoc i opinie 

Witaj, 

W sierpniu kupilem VC 2005 1,9 CDTI za 17 000 zl z przebiegiem 211 000, wymienilem tylko caly rozrzad i oleje poza tym nic sie nie odzywa obecnie... Autko jest wygodne, przyjemnie sie prowadzi, mimo swoich gabarytow przyspiesza bardzo ladnie, osobiscie jestem zadowolony z zakupu dostalem cynk od znajomego bo mialem kupic forda c-max w podobnej cenie tam chyba 14tys... ale trafilo sie to auto sprawdzone i padlo na opla... czego chcesz sie dowiedziec wiecej? 

Hej. Generalnie  chciałbym aby ktoś rzucił okiem na link , który wstawiłem i powiedział co myśli o tym sprzęcie.  Dodam jeszcze , że sprzedający powiedział, że rozrzad jaki założył jest na 90 tys kilometrów  a nie na 60 tys . 

Mam jeszcze jedną Vectre z silnikiem  2.0 diesel o mocy 101 koni. Co według mnie  jest  stanowczo za mało.  A może ktoś chce sprzedać Viki C w okolicach łodz czy Wawy ? 

Ale rozrząd w CDTI nie jest na 60 tysi bo producent podaje chyba 120 ale w polsce to trzeba mniej . U mnie wytrzymał ok 70 i 5 lat poszedł do wymiany pompa wody już delikatnie terkotała.

Generalnie to nic nie widać, bo zdjęcia rozmazane, zrobione kalkulatorem. Na pewno gałka nie jest z tego auta, ale to pewnie sobie wymienił z racji przebiegu.

Ciekawe. W takim razie w granicach 80 tys trzeba będzie większa uwagę zwrócić na stan rozrządu.  Dzięki za info .

Reset 

Przyznam się, że nie zwróciłem uwagi na ten szczegół . Dzięki za info , dlatego właśnie warto zasięgnąć opinii innych. 

W 150 kłopoty sprawia kolektor tzn. klapy w nim ale po wywaleniu ich problem znika.

Wywalenie tych klap nie zmienia pracy silnika ? Co jeszcze możesz powiedzieć o tym silniku. Słyszałem, że jest jedną z lepszych jednostek Opla 

U mnie wywalenie klap wpłynęło na + .Jak dla mnie tak pod warunkiem ogarnięcia podstawowych rzeczy : dwumas , klapy , egr , dpf  kiedy zacznie już stwarzać problemy. Tak naprawdę to silnik fiata.

Edytowano przez darwoj10

Sprzęgło dwumasa nówka dpf  wywalony fabrycznie egr da się wyczyścić  lub zaślepić.  Da się radę. 

Witam.

Jeśli ktoś zainteresowany będę sprzedawał w kwietniu swoją Viki 150KM polift 2006 kombi. Ogarnięta jest ze wszystkich niedomagań czyli DPF out, egr out, nowy zaślepiony kolektor :)... zadbana, garażowana !

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.