Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

DAREK_BIALY

Brak ładowania po odpaleniu

Polecane posty

Witam szukałem wszędzie ale nie znalazłem odpowiedzi.Mam problem z ładowaniem  zaraz po odpaleniu ładowanie  jest na poziomie 11.9 i utrzymuje sie tak przez jakieś 2 może 3 minuty. Potem wskakuje normalnie 14.2 i tak się utrzymuje. Czasami podczas ruszania i skrętu kierownicą zauważyłem że światła mrugają a napięcie w menu spada na ułamek sekundy poniżej 13 V. Alternator regenerowany  pół roku temu żadna kontrolka się  nie świeci. Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Zobacz tutaj. Też walczę

Edytowano przez Pyrkonte

Pół roku temu było wszystko wymieniane i wtedy też były skoki napięcia bo wspomaganie potrafi pochłonąć nawet 40 A .zaraz po zregenerowaniu podczas odpalania w menu pokazywało spadek napięcia do 11 V ale zaraz się podnosiło do 14.2 trwało to może z 10 sekund a teraz zauważyłem, że dopiero jak po jakimś czasie dodam gazu powyżej 200 tyś to pomału wzrasta. Wczoraj po odpaleniu obroty wzrosły do 1100 i zapaliła się kontrolka z akumulatorem.po 2 minutach wzrosło napiecie do 14.2 ale kontrolka nie zgasła. Podpiołem op-coma i wyskoczył błąd P0621 czyli wadliwe działanie lampki kontrolnej.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To nie znaczy że nie mało się zepsuć  ponownie :D

Mam pytanie co jest odpowiedzialne za wzbudzenie alternatora regulator napięcia czy mały kabelek który idzie do d+ i czy na nim na zapłonie musi być jakies napięcie bo u mnie na tym cienkim przewodzie nic nie pokazuje chyba że dopiero jak już zacznie pracować alternator 

Alternatora.

Wymień regulator napięcia.

Najtańsze rozwiązanie i najprostsze.

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

A nie diody wzbudzające 

Najtańsze???

To nie do końca.

W tej cenie kupisz sprawny alternator z regulatorem

Używany, w którym nie wiadomo co jest. Może pochodzi miesiąc a może rok. Kolega pół roku temu naprawial już to więc jeżeli moje przypuszczenia są prawidłowe to widać nie ma stu procentowej gwarancji

Zawsze można oddać do naprawy / regeneracji 100 - 200 złotych w zależności od awarii

Najczęściej padają Regulatory napięcia. Tylko to mam do przekazania, a oczywiście jest możliwość że wina leży gdzieś indziej

Czy wiesz co obejmuje regeneracja alternatora, może stwierdzili że regulator jest sprawny i zostawili stary.

Pozdrawiam

Wymienili właśnie regulator i układ prostowniczy. Własnie wróciłem z garażu posprawdzałem masy i kable przy alternatorze wydaje się ok. Jak teraz odpalałem to znowu po 10 sek zaczynał normalnie ładować i trzyma 14.2 jedynie przy skrecie kierownicy spada do 13.4-13.6 i po sekundzie wraca do 14.2

A sprawdzałeś co się dzieje na postoju jak włączysz wszystkie możliwe obciązenia? Światła, drogowe, przeciwmgłowe, grzanie tyłków, szyb, radio, nawiew max?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2017_01/20170114_143342.jpg.e09d971d6849ba0cde2b361556417659.jpg" />zaraz po odpaleniu

20170114_143355.jpgjak już zacznie ładować to mam 14.1

20170114_143442.jpgpo włączeniu wszystkiego co się da ma 13.1chociaż na początku na światłach klimie  nawiewne na Max i grzania  tylnej szyby wracał do 14 v dopiero po włączeniu halogenow i przeciwmgielnego spadł do 13.1.

20170114_143514.jpga tyle ma jak silnik ma 1500 obrotów oczywiście na wszystkim co sie da łącznie z halogenami i przeciwmgielnym.

Edytowano przez DAREK_BIALY

Moim zdaniem masz za duże spadki ładowania, coś słabo naprawili tego altka !

Na poczatku bylo ok od jakiegoś  czasu sie tak dzieje.wyglada jakby się  nie wzbudzał albo robil to pomalu.

rozwiązałeś problem z tym ładowaniem

Całkowicie nie rozwiązałem problemu. Wymontowałem alternator i okazało się że jeden pierścień slizgowy był zabrudzony i szczotka nie miała dobrego styku.Przeczyściłem go i zaczyna ładować o wiele szybciej. Jak ruszę autem to napiecie wzrasta do 14.2 w ciągu jakiś 30 sekund ale dalej martwi mnie to że odrazu nie chce ładować.Jak narazie nic wiecej nie robie zobaczymy co dalej będzie.

dzięki za odpowiedź

A zmierz napięcie na akumulatorze, może to komputer przełamuje wskazania....

wysłane z Nokii 3210

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...