Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Mati

Wymiana termostatu

Polecane posty

Czeka mnie wymiana termostatu i w związku z tym mam pytanie czy stosował ktoś zamiennik? Jeśli tak to sprawdzały się dobrze? Oryginalny termostat  WAHLERA  kosztuje 140 zł a zamiennik za 50 zł już dostanie.Wyczytałem że lepiej wymieniać cały termostat  z obudową bo wkłady przepuszczają. I jeszcze mam pytanko jak spuszczacie płyn chłodniczy?Wiadomo że lepiej odpiąć najniższy wąż ale problem  w tym że nie mam kanału i ciężko mi się dostać do tego węża a kiedyś spuszczałem płyn wężem od nagrzewnicy.

???

Kolego, czytałem rożne porady i wszyscy pisali ze lepiej zastosować oryginał.

mozna tez wyciągnąć płyn chłodniczy rurka przez zbiorniczek wyrównawczy podobno 

Edytowano przez kamilo73

Wahler wcale tak idealny nie jest - nie jeden raz pisano na forum, że już po roku potrafi nawalić. U mnie wytrzymał półtorej albo dwa lata. Teraz mam jakiś zamiennik - na razie działa. Krótko mówiąc praktyka pokazuje że cena wcale nie jest tu adekwatna do trwałości więc lepiej czasami kupić taniej a częściej niż drożej i równie często.

Chcesz wymienić płyn czy tylko termostat??? Jeśli termostat to wymienisz go bez spuszczania płynu - wiadomo, trochę wyleci ale więcej roboty ze spuszczaniem niż z dolaniem...

Chcę wymienić tylko termostat  i też myślałem właśnie żeby całkiem nie spuszczać płynu tylko dolać to co wyleci a nie powinno tyle płynu wylecieć jak nie odkręcę korka i nie spuszczę ciśnienia.Chyba jednak się zdecyduję na zamiennik i na sam wkład

Odkręć korek ze zbiorniczka wyrównawczego i strzykawką z wężykiem odciągnij, potem ściągnij wężyk powrotny i dmuchnij w niego.

Ja odlałem łącznie 1,2 litra i to wystarczyło żeby nie uciekło nic przy demontażu starego.

Ja niestety kupiłem cały ( jakiś najtańszy zamiennnik ) tzn działa oki, ale pewnie nie pociągnie za długo. 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...