Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rafQ

Samochód niechce odpalić

Recommended Posts

Witam, Sytuacja ma sie u mojego brata w Vectra C 1.9 CDTI 2005r

Zaczęło się od tego że Auto zaczęło słabiej palić i tak jak by nie dostawało paliwa przytykało sie, wiec barciak od razu pomyślał że to może być zapchany filter paliwa, wiadomo zima parafina itp, no ale co podjechał do garażu wyją cały filter paliwa oczyścił cąły pojemnik ale wsadził stary filter paliwa, poskładał wszystko i chciał sprawdzić czy będzie dobrze co sie okazało samochód przestał w ogóle odpalać, powyjmował przewody które dochodzą do filtra w butelki by sprawdzić czy dochodzi paliwo okazało sie że dochodzi, powkładał z powrotem widać było że filter aż z ciśnienia te przewody sie odsuwają, a ze zbiornika słychać było tak jak by sie cofało paliwo, zaprowadził samochod do mechanika, mechanik niby znalazł odpięta kostkie od filtra paliwa gdzies u dołu silnika przed tym wyskakiwałuy mu rózne błędy ale podobno samochod dalej niechce palić, może ma ktoś pojęcia co mogło sie stać, wiem że do wtryskiwaczy paliwo nie dochodzi a auto odpalało chwilowo z plaka...

Proszę o Pomoc

Witam serdecznie! Dołącze do tematu bo jest podobnie Problem jaki mnie spotkał to odmowa palenia przez Vectrę tzn. Samochód odpala na holu i przez jakiś czas jest ok, pali z rozrusznika i trwa to czasami tydzień czasami jeden dzień i nagle się zacina, koniec i znowu na zaciąg. nie znalazłem na forum takiej usterki, były podobne więc sprawdziłem wszystko to co tam sugerowaliście, czyli

akumulator

rozrusznik

egr

świece

robiłem próby przelewowe wtrysków

wymieniłem pompe (używka)

Z samochodu wywaliłem DPF

Czy ma ktoś jakiś pomysł! Proszę o pomoc! Vectra 1.9 cdti 120 koni.

Please login or register to see this quote.

Witam

Przede wszystkim nie odpalaj auta z Holu bo rozpieprzysz silnik!, dziś mechanik braciakowi naprawił auto,

Wiem że przeczyścił mu pompe z syfów chodz za dużo podobno ich tam nie było ale ostateczna przyczyną okazało się być pozalewane ropą

wtyczki które przy wyjmowaniu filtra i próbach odpalenia pozalewał, głównym winowajcą podobno była wtyka od położenia wału korbowego i dlatego auto nie chciało palić może u ciebie jest podobna przyczyna zaśniedziałej wtyki jest zima wszystko jest możliwe.

Wiem że hol jest niezdrowy, ale to że właśnie tak odpala i potem przez jakiś czas jest dobrze to wyklucza właśnie brudne wtyczki i brudną pompe.

A rozrusznik? jak i akumulator? świece żarowe?.

Edited by rafQ

rozrusznik po regeneracji, akumulator nowy świece sprawdzone ok. mam wrażenie że się wtrysk zacina ale jak to sprawdzić