Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

maus

Pilot nie otwiera drzwi po odłączeniu baterii

Polecane posty

Witajcie.

Dzisiaj odebrałem auto z warsztatu, pod który zaprowadziłem już wczorajszej nocy (naprawa zupełnie nie związana z pilotem ani drzwiami).

W Trójmieście mrozy i prawdopodobnie zamarzł mi zamek, gdyż klucza nie mogę przekręcić (no chyba, że ktoś grzebał przy zamku pod warsztatem od wczoraj, chcąc stać się nieuprawnionym posiadaczem mojej Vectry).

Oddając auto kierownikowi warsztatu, odkryłem, że nie jestem w stanie zamknąć go kluczem. Z kolei wiedziałem od dłuższego czasu, że guzik zamykania centralnego nie działa w pilocie. Z konieczności, oddany pod opiekę warsztatu, pojazd pozostał z otwartym zamkiem kierowcy.

Po odebraniu z warsztatu, zaparkowałem pod blokiem i, nie mając innego wyjścia, nie chcąc zostawiać pojazdu z otwartym zamkiem, zastosowałem pewien trick. Wysiadając, otworzyłem drzwi, spuściłem szybę od strony kierowcy, wysiadłem. Zamknąłem drzwi, od zewnątrz włożyłem rękę i zamknąłem zamki guziczkiem na drzwiach. Następnie kolejnym guziczkiem na drzwiach zamknąłem szybę. Samochód w miarę zabezpieczony. Poszedłem do domu, potem ponownie do niego wróciłem, bo zapomniałem wziąć ze środka jakieś drobne sprawunki (auto otworzyłem z pilota - guzik otwierania działa poprawnie). Zamknąłem w analogiczny do powyżej opisanego sposób.

Wróciłem do domu i zająłem się wymianą microstick-a zamykania drzwi w pilocie, co sobie postawiłem za cel wykonać po porannym odkryciu. Rozebrałem pilota, dostałem się do płytki drukowanej, wyjąłem ją, odłączyłem baterię, wylutowałem uszkodzony microstick, wlutowałem nowy, szybki test... Działa - dioda świeci po jego naciśnięciu.

Idę do auta, próbuję otworzyć z pilota (klucza w zamku nadal nie da się przekręcić, więc albo zamarznięty, albo mechanicznie uszkodzony przez niedoszłego złodzieja) i nic. Auto kompletnie nie reaguje. Zawsze przyjaźnie mrugało awaryjnymi i wydawało przyjemny odgłos pracujących siłowników rozryglowujących zamki w drzwiach. Wracam do domu, biorę drugi komplet kluczy. To samo. Zupełny brak reakcji.

Pamiętam, że gdy wymieniałem microstick-i po raz pierwszy (miesiące temu), auta nie dało się otworzyć pilotem, którym nie zostało zamknięte. Przypuszczalnie stąd brak reakcji na drugi komplet kluczy. Dlaczego jednak nie reaguje na pierwszy komplet kluczy?  Wyjęcie baterii z niego przed wymianą uszkodzonego microstick-a mogło być przyczyną? Faktem jest, że w sumie nie zamknąłem samochodu z pilota przed odłączeniem baterii, bo zrobiłem to klawiszem na drzwiach... Ale udało mi się to wykonać po odwiedzeniu go, by zabrać pozostawione drobiazgi wewnątrz.

Czy teraz muszę otworzyć auto mechanicznie kluczem, uruchomić silnik, zgasić, zamknąć jednym z pilotów i dopiero wówczas mogę liczyć na to, że pilot zadziała? Tylko, kurka siwa, nie mogę się dostać do własnego samochodu, mimo posiadania dwóch kompletów kluczy :-(

Wynalazki typu rozmrażacze do zamków są skuteczne? Nigdy nie korzystałem. Myślicie, że warto kupić i wypróbować? Prognoza pogody nie zapowiada odpuszczenia mrozów przez kilka najbliższych dni...

Pomóżcie, proszę.

Po pierwsze primo: wyciągając baterię z pilota rozsynchronizowałeś go i centralny nie będzie Ci działać , synchronizacja " Włóż kluczyk do stacyjki, przekręć tak, żeby kontrolki się zapaliły, zatrzaśnij drzwi i przytrzymaj chwilę (jakieś 5 sek) przycisk zamykania na kluczyku (kluczyk dalej w tej pozycji). Wyjmij kluczyk - powinno działać."

Po drugie primo: czy kiedykolwiek otwierałeś zamek mechanicznie tzn kluczykiem a nie tylko z pilota? Bo albo wkładki zamarznięte i próbuj odmrażaczem , a jeżeli nie to wkładki zapieczone i z tym się możesz trochę pobawić.

Chyba nawet nie musi nic naciskać na pilicie podczas zapłonu, wystarczy, że przekręci w pozycje "zapłon" na chwilę i powinno być dobrze, przynajmniej u mnie tak było^_^

No właśnie nie wiem od czego to zależy, ale u mnie jest tak samo, wystarczy że tylko włożę i przekręcę, ale już spotkałem się że trzeba było jeszcze nacisnąć przycisk.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No właśnie u mnie też przy poprzednim podobnym zabiegu z przelutowywaniem uszkodzonego włączniczka, dlatego pisałem o uruchomieniu silnika w pierwszym post-ie. Do wczoraj nie znałem procedury "parowania" pilota i samochodu dłuższym naciskaniem guzika na pilocie poprzedzonym zamymykaniem auta od wewnątrz i przekręcaniem stacyjki na zapłon. Wyczytałem to wczoraj na innym forum już po popełnieniu tekstu tutaj.

W każdym razie chcę się pochwalić, iż dzisiaj rano ponownie podjąłem próbę sforsowania drzwi. Z wielkim trudem, ale udało się klucz przekręcić i auto otworzyło się. Pilot znowu sparowany i już przyjechałem nim do roboty. Na termometrze w samochodzie: -10,5C dzisiaj.

No to dobrze że się udało, ale jak będziesz miał czas to warto by rozebrać zamek, przeczyścić go i przesmarować.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...