Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

maus

Pilot nie otwiera drzwi po odłączeniu baterii

Recommended Posts

Witajcie.

Dzisiaj odebrałem auto z warsztatu, pod który zaprowadziłem już wczorajszej nocy (naprawa zupełnie nie związana z pilotem ani drzwiami).

W Trójmieście mrozy i prawdopodobnie zamarzł mi zamek, gdyż klucza nie mogę przekręcić (no chyba, że ktoś grzebał przy zamku pod warsztatem od wczoraj, chcąc stać się nieuprawnionym posiadaczem mojej Vectry).

Oddając auto kierownikowi warsztatu, odkryłem, że nie jestem w stanie zamknąć go kluczem. Z kolei wiedziałem od dłuższego czasu, że guzik zamykania centralnego nie działa w pilocie. Z konieczności, oddany pod opiekę warsztatu, pojazd pozostał z otwartym zamkiem kierowcy.

Po odebraniu z warsztatu, zaparkowałem pod blokiem i, nie mając innego wyjścia, nie chcąc zostawiać pojazdu z otwartym zamkiem, zastosowałem pewien trick. Wysiadając, otworzyłem drzwi, spuściłem szybę od strony kierowcy, wysiadłem. Zamknąłem drzwi, od zewnątrz włożyłem rękę i zamknąłem zamki guziczkiem na drzwiach. Następnie kolejnym guziczkiem na drzwiach zamknąłem szybę. Samochód w miarę zabezpieczony. Poszedłem do domu, potem ponownie do niego wróciłem, bo zapomniałem wziąć ze środka jakieś drobne sprawunki (auto otworzyłem z pilota - guzik otwierania działa poprawnie). Zamknąłem w analogiczny do powyżej opisanego sposób.

Wróciłem do domu i zająłem się wymianą microstick-a zamykania drzwi w pilocie, co sobie postawiłem za cel wykonać po porannym odkryciu. Rozebrałem pilota, dostałem się do płytki drukowanej, wyjąłem ją, odłączyłem baterię, wylutowałem uszkodzony microstick, wlutowałem nowy, szybki test... Działa - dioda świeci po jego naciśnięciu.

Idę do auta, próbuję otworzyć z pilota (klucza w zamku nadal nie da się przekręcić, więc albo zamarznięty, albo mechanicznie uszkodzony przez niedoszłego złodzieja) i nic. Auto kompletnie nie reaguje. Zawsze przyjaźnie mrugało awaryjnymi i wydawało przyjemny odgłos pracujących siłowników rozryglowujących zamki w drzwiach. Wracam do domu, biorę drugi komplet kluczy. To samo. Zupełny brak reakcji.

Pamiętam, że gdy wymieniałem microstick-i po raz pierwszy (miesiące temu), auta nie dało się otworzyć pilotem, którym nie zostało zamknięte. Przypuszczalnie stąd brak reakcji na drugi komplet kluczy. Dlaczego jednak nie reaguje na pierwszy komplet kluczy?  Wyjęcie baterii z niego przed wymianą uszkodzonego microstick-a mogło być przyczyną? Faktem jest, że w sumie nie zamknąłem samochodu z pilota przed odłączeniem baterii, bo zrobiłem to klawiszem na drzwiach... Ale udało mi się to wykonać po odwiedzeniu go, by zabrać pozostawione drobiazgi wewnątrz.

Czy teraz muszę otworzyć auto mechanicznie kluczem, uruchomić silnik, zgasić, zamknąć jednym z pilotów i dopiero wówczas mogę liczyć na to, że pilot zadziała? Tylko, kurka siwa, nie mogę się dostać do własnego samochodu, mimo posiadania dwóch kompletów kluczy :-(

Wynalazki typu rozmrażacze do zamków są skuteczne? Nigdy nie korzystałem. Myślicie, że warto kupić i wypróbować? Prognoza pogody nie zapowiada odpuszczenia mrozów przez kilka najbliższych dni...

Pomóżcie, proszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo: wyciągając baterię z pilota rozsynchronizowałeś go i centralny nie będzie Ci działać , synchronizacja " Włóż kluczyk do stacyjki, przekręć tak, żeby kontrolki się zapaliły, zatrzaśnij drzwi i przytrzymaj chwilę (jakieś 5 sek) przycisk zamykania na kluczyku (kluczyk dalej w tej pozycji). Wyjmij kluczyk - powinno działać."

Po drugie primo: czy kiedykolwiek otwierałeś zamek mechanicznie tzn kluczykiem a nie tylko z pilota? Bo albo wkładki zamarznięte i próbuj odmrażaczem , a jeżeli nie to wkładki zapieczone i z tym się możesz trochę pobawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nawet nie musi nic naciskać na pilicie podczas zapłonu, wystarczy, że przekręci w pozycje "zapłon" na chwilę i powinno być dobrze, przynajmniej u mnie tak było^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem od czego to zależy, ale u mnie jest tak samo, wystarczy że tylko włożę i przekręcę, ale już spotkałem się że trzeba było jeszcze nacisnąć przycisk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this quote.

No właśnie u mnie też przy poprzednim podobnym zabiegu z przelutowywaniem uszkodzonego włączniczka, dlatego pisałem o uruchomieniu silnika w pierwszym post-ie. Do wczoraj nie znałem procedury "parowania" pilota i samochodu dłuższym naciskaniem guzika na pilocie poprzedzonym zamymykaniem auta od wewnątrz i przekręcaniem stacyjki na zapłon. Wyczytałem to wczoraj na innym forum już po popełnieniu tekstu tutaj.

 

W każdym razie chcę się pochwalić, iż dzisiaj rano ponownie podjąłem próbę sforsowania drzwi. Z wielkim trudem, ale udało się klucz przekręcić i auto otworzyło się. Pilot znowu sparowany i już przyjechałem nim do roboty. Na termometrze w samochodzie: -10,5C dzisiaj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to dobrze że się udało, ale jak będziesz miał czas to warto by rozebrać zamek, przeczyścić go i przesmarować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...