Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

migel03

Problem z podgrzewaniem świec żarowych

Recommended Posts

Witam. Mam problem. Posiadam vectre c 2.0 dti z 2004r. Kiedy odpalam silnik po raz pierwszy świece żarowe grzeją się i auto pali bez problemu. Wystarczy że przejadę powiedzmy 1 km i zgaszę silnik to przy ponownej próbie odpalenia świece się już nie grzeją i jest już problem żeby odpalił. Muszę dosyć długo kręcić żeby uruchomić silnik.

Co to może być??

Wspomnę że chyba padł mi termostat lub czujnik temperatury gdyż bardzo wolno silnik się nagrzewa (mimo że w kabinie jest już ciepło) wskazówka baardzo powoli podnosi się do góry i dobija max do 85 stopni! Czy ma to coś wspólnego ze świecami żarowymi??

pozdrawiam

Kolego, mam tak samo w 2.2 DTI. Pytałem jednego z mechaników Opla co można z tym zrobić, to ujął to jednym słowem: "pokochać".

Można teoretycznie oszukać czujnik żeby cały czas pokazywał maksymalną ujemną temperaturę, ale wtedy wywala też check. Pozostaje nam chodzić na zakupy na piechotę albo zostawiać żonę w aucie - niech grzeje motor ;)

hehe.

Ja z kolei słyszałem że te modele tak mają :) Tylko chciałbym wyeliminować problem bo jest to wkurzające :)

p.s. ale z tą żoną to dobry pomysł :P

Spróbuj zmienić Soft żeby świece grzałką zawsze:ok:

Grzały 

Silnik jest na tyle ciepły ze już kontrolka się nie pokazuje tylko rano przy pierwszym odpaleniu.

Teraz ciężko zagrażać silnik A wskazówka temperatury podnosi się od 70 st.

Ah oszukać komputer możesz tak

Odłącz czujnik temperatury  w momencie kiedy tak Ci się dzieje i pojawi się kontrolka świeć oraz auto z kluczem i załączą się wentylatory tym się nie przejmuj.

Jak zgaśnie kontrolka świeć to poczekaj z 10 sec.I dopiero odpalaj.

Zobacz jakie są efekty i daj znać.

ok muszę przetestować tylko niech się trochę cieplej zrobi bo nie mam niestety garażu żeby pogrzebać :(

Jak zrobisz ten test i będzie odpalał dobrze to możesz założyć oszusta na czujnik temperatury lub zmienić Soft wtedy świece będą grzały ja tak mam i jest ok:ok:

Edited by Aro1977
Zmiana