Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

RafałD

AF-40 nie przenosi napędu :(

Polecane posty

Witam koledzy, mam taki problem dzisiaj rano wyjeżdzałem z garażu swoją vectrą. auto z automatem 1.9 150km. mam garaż lekko pod górę, odpalilem jak zawsze temperatura -2.5c. Wrzucam bieg wyjeżdzam i zatrzymałem się w połowie bo dziecko szło ulicą, dodaje gazu by ruszyć i klops. nic ani w jedną ani w drugą stronę ... zjechałem do garazu ... przucam na P ... auto można toczyć ... no nic wrzucam R ... słychać jakiesz szumy dokładnie tarcie w skrzyni nic wiecej ...wrzucam N ... przy dodawaniu gazu tarcie też wzrasta ... wrzucam d już mniej ale trze ... i wrzucam na manual a tam 3 bieg ... wrzucam na P cisza ... ale auto nie ma trybu P tylko jest luz ... Licze na pomoc co to mogło być ? olej gesty ? tarczy nie dociska ? nie mam pojęcia ...  sprzęgło się skończyło ? skrzynia pracuje normalnie chce przenieść napęd ale nie może. do tej pory zadnych objawów nie było zmieniała biegi płynne i bez problemu :( Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Remont skrzyni się kłania. Będzie drogo.

Skrzynia została na 3 biegu. Już raczej nie pojedzie. 

- Jaki przebieg? 

- który rok auta 

- czy skrzynia wcześniej szarpała? 

- kiedy był zmieniany olej / o ile kiedykolwiek był /

Usterki mogą być dwie. 

- padł sterownik hydrauliczny 

- l / lub sprzęgło hydrokinetyczne

Osobiście stawiam na sterownik hydrauliczny. 

Możliwe że padł też kosz C1 z tłokiem. 

Jedna i druga usterka dość powszechna w skrzyniach Asia TF-80 SC. Zwłaszcza przy przebiegach typowo miejskich. 

Kolego skrzynia nie została na biegu 3 ... normalnie przerzuca biegi ... bardziej obstawiam teraz że może się jakaś półoś ukręciła ? skrzynia przeżuca normalnie 1 2 3 i słychać zmiane pracy

skrzynia działała do tej pory jak złoto. było pod górkę koła dostały poślizg na śniegu i pewnie się coś ukręciło. Powiem jak wyciągne ją z garażu i wjedzie na warsztat.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dlatego zasugerowałem się że została na 3 biegu. Poczytaj jeszcze tematy związane z AF40. 

przegub przy kole od pasażera, to było przyczyną :) wymienione auto dalej śmiga. Pozdrawiam

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...