Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

 

Przebywam zaczerpnąć wiedzy od myślę doświadczonych ludzi :)

 

Otóż posiadam vectre B DI czyli wersja bez intercoolera. Auto do tej pory paliło bez zarzutu aż do czwartku. Jechałem autem i tak jakby delikatnie przydusilo ale ale dalej jazda była normalna. Zajechalem do domu zgasilem i po jakiś 5 godzinach próbowałem odpalić Viki i już nie dała rady. Kręcila krecila i nic. Pomyślałem , że może filter paliwa do wyrzucenia także wyciągnąłem stary filtr paliwa (ku zdziwieniu oka filter był czarny jak z oleju ) i wsadziłem nowy lecz to nie przyniosło rezultatu. Na następny dzień próbowałem z wujkiem odpalić na plaka. Po 10 minutach psikania i kręcenia auto odpaliło lecz strasznie rzucało budą i silnikiem. Tak jakby chodzil na na jednym garze i w dodatku nie reagował na gaz. 

Doszliśmy do wniosku z wujkiem, że swój żywot zakończyła pompa wtryskowa. Jest ktoś w stanie potwierdzić takie objawy ? Ktoś miał podobna sytuację ? 

Szkoda ciągnąć w taką pogodę do mechanika bo mam kawałek a może uda się załatwić jakoś inaczej.

 

Z góry dziękuję za każdą okazała pomoc.

 

Pozdrawiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnij pod komputer i podaj błędy.

Czarny filtr paliwa to do wymiany uszczelniacze trawersów puszczają olej i zapowietrza pompe i masz problem z odpalaniem, możliwe że puścił podczas mrozów ale tak czy siak masz nie szczelny układ paliwa musisz uszczelnić.

A żeby wykluczyć pompe zrób tak wężyk który idzie z przelewów odłącz od pompy a tam zaślep szczelnie np wężykiem z wkręconą śrubką na końcu,teraz wężyk z przelewów daj do jakiejś butelki plastykowej tam będzie spłyać paliwo z powrotów to wszystko do testów.

Teraz jeśli filtr paliwa jest szczelny to musisz odpowietrzyć pompe i rurki wysokiego ciśnienia czyli popuszczasz cztery nakrętki przy trawersach tak c by był wyczuwalny luz tych rurek. teraz musisz się rozdwoić lub kolega lub ten wujek wsiada za kierownice i kręci rozrusznikiem a ty go wspomagasz plakiem żeby odciążyć rozrusznik i podnieść obroty silnika a jak zacznie lecieć mocno paliwo z pod wszystkich nakrętek to ty dokręcasz trzy i znowu kręci wujek rozrusznikiem teraz zapali na trzy gary i jak poleci czwartą rurką paliwo to nie gasisz tylko mając klucz w ręce dokręcasz czwartą dobrze i niech silnik pochodzi z tą butelką idzie jeździć obserwuj ile masz tam paliwa.Jak wszystko będzie ok to wymieniasz uszczelniacze i układ powrotu przywracasz do orginału ale pomyśl żeby znowu pompy nie zapowietrzyć rzuć okiem na to foto i tak samo zrób zaznaczam że to do testów żeby wykluczyć pompe.

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i.imgur.com/Y6yW3gd.jpg&key=5a7508aff6d4944741458c1c45ba281a3c113635449225260e2c7bb6bf57d91c" class="ipsImage" alt="Y6yW3gd.jpg" />

Dodam że jak filtr czarny to i paliwo też jest czarne można je po tej naprawie wyjeździć i zalać czyste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...