Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam wszystkich. 

Przebywam zaczerpnąć wiedzy od myślę doświadczonych ludzi :)

Otóż posiadam vectre B DI czyli wersja bez intercoolera. Auto do tej pory paliło bez zarzutu aż do czwartku. Jechałem autem i tak jakby delikatnie przydusilo ale ale dalej jazda była normalna. Zajechalem do domu zgasilem i po jakiś 5 godzinach próbowałem odpalić Viki i już nie dała rady. Kręcila krecila i nic. Pomyślałem , że może filter paliwa do wyrzucenia także wyciągnąłem stary filtr paliwa (ku zdziwieniu oka filter był czarny jak z oleju ) i wsadziłem nowy lecz to nie przyniosło rezultatu. Na następny dzień próbowałem z wujkiem odpalić na plaka. Po 10 minutach psikania i kręcenia auto odpaliło lecz strasznie rzucało budą i silnikiem. Tak jakby chodzil na na jednym garze i w dodatku nie reagował na gaz. 

Doszliśmy do wniosku z wujkiem, że swój żywot zakończyła pompa wtryskowa. Jest ktoś w stanie potwierdzić takie objawy ? Ktoś miał podobna sytuację ? 

Szkoda ciągnąć w taką pogodę do mechanika bo mam kawałek a może uda się załatwić jakoś inaczej.

Z góry dziękuję za każdą okazała pomoc.

Pozdrawiam !

Podepnij pod komputer i podaj błędy.

Czarny filtr paliwa to do wymiany uszczelniacze trawersów puszczają olej i zapowietrza pompe i masz problem z odpalaniem, możliwe że puścił podczas mrozów ale tak czy siak masz nie szczelny układ paliwa musisz uszczelnić.

A żeby wykluczyć pompe zrób tak wężyk który idzie z przelewów odłącz od pompy a tam zaślep szczelnie np wężykiem z wkręconą śrubką na końcu,teraz wężyk z przelewów daj do jakiejś butelki plastykowej tam będzie spłyać paliwo z powrotów to wszystko do testów.

Teraz jeśli filtr paliwa jest szczelny to musisz odpowietrzyć pompe i rurki wysokiego ciśnienia czyli popuszczasz cztery nakrętki przy trawersach tak c by był wyczuwalny luz tych rurek. teraz musisz się rozdwoić lub kolega lub ten wujek wsiada za kierownice i kręci rozrusznikiem a ty go wspomagasz plakiem żeby odciążyć rozrusznik i podnieść obroty silnika a jak zacznie lecieć mocno paliwo z pod wszystkich nakrętek to ty dokręcasz trzy i znowu kręci wujek rozrusznikiem teraz zapali na trzy gary i jak poleci czwartą rurką paliwo to nie gasisz tylko mając klucz w ręce dokręcasz czwartą dobrze i niech silnik pochodzi z tą butelką idzie jeździć obserwuj ile masz tam paliwa.Jak wszystko będzie ok to wymieniasz uszczelniacze i układ powrotu przywracasz do orginału ale pomyśl żeby znowu pompy nie zapowietrzyć rzuć okiem na to foto i tak samo zrób zaznaczam że to do testów żeby wykluczyć pompe.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i.imgur.com/Y6yW3gd.jpg&key=5a7508aff6d4944741458c1c45ba281a3c113635449225260e2c7bb6bf57d91c" class="ipsImage" alt="Y6yW3gd.jpg" />

Dodam że jak filtr czarny to i paliwo też jest czarne można je po tej naprawie wyjeździć i zalać czyste.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...